Rezultate te kerkimit per termin: +Rugov

Total: 769
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.560Z

Lirohet nga paraburgimi djali i Ibrahim Rugovës

PRISHTINE - Me vendim të Gjykatës së Apelit në Prishtinë, është liruar pas 4 muajsh nga paraburgimi Ukë Rugova, djali i ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Lajmin e ka bërë të ditur Tomë Gashi, avokati mbrojtës i Rugo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.407Z

Thaçi: Ia pafshi hairin Komunës se Rugovës

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, i kthehet premtimeve për krijimin e Komunave të reja. Ai në një takim me rugovasit e Pejës, ka premtuar themelimin e Komunës së Rugovës. Madje, ai në këtë takim u ka thënë se “pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.113Z

Thirrja e Naser Rugovës: Kryetari i LDK-së ta ndjek rrugën e Ibrahim Rugovës

Ish deputeti i LDD-së, tash anëtari i LDK-së, Naser Rugova e ka mohuar të jetë kandidat i për kreun e partisë së Ibrahim Rugovës. “Unë jam vetëm delegat, i deleguar nga dega e katërt në Prishtinë, jam njëri nga 355 dele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.904Z

Riarrestimi i Ukë Rugovës i konvenoi edhe LDK-së

Avokati i Ukë Rugovës, Boshtjan Penko, thotë se riarrestimi i Ukë Rugovës është një situatë e çuditshme që po ndodhë në vend. “Unë personalisht mendoj që nuk do duhej të ndodhte kështu. Vendimi i gjykatë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:09.815Z

Muhaxheri “kundër” Rugovës

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryetar të Pejës, Gazmend Muhaxheri para nëntë vjetëve ishte njëri nga deputetët e Kuvendit të Kosovës që i kishte thënë “jo” zgjedhjes së ish-presidentit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.062Z

Pacolli: Na mungon urtia strategjike e Rugovës

Lideri i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, në një postim në Facebook me rastin e ditëlindjes së ish Presidentit Rugova ka shkruar se na mungon urtia strategjike dhe thjeshtësia e Rugovës me të cilën ai i zgjidhte problemet dhe toleranca ndaj riv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.238Z

Midis Brazili, flamuri i Rugovës

Mes shqiptarëve, golave, krenarisë e shqiptarisë, në Brazil sot u pa një flamur i veçantë. Flamuri dardan, i njohur si flamuri i Ibrahim Rugovës mbahej nga një tifoz kosovarë, në mesin e qindrave tifozë zvicëranë. Tifozi që

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama