Rezultate te kerkimit per termin: +Rugy

Meta: total 4 / total_found 4 / time 0.000 / keyword[0] rugy / docs[0] 4 / hits[0] 6 /
Masakër delifinësh në Francë, mbi 1.000 gjenden të ngrodhur
  • 2019-03-29

Masakër delifinësh në Francë, mbi 1.000 gjenden të ngrodhur

Mijëra delfinë janë gjetur të pajetë në plazhet jug-perëndimore të Francës, me pamje nga Oqeani Atlantik. Mostrat ishin kryesisht në brigjet e Blagoja, Charente dhe Gironde, sipas asaj që ka bërë të njohur Observatori Pelagis, një laborator kërkimor gjitar, i cili ka bazën e tij në

Franca anulon eko-taksën për 2019 pas protestave të dhunshme
  • 2018-12-06

Franca anulon eko-taksën për 2019 pas protestave të dhunshme

Rritja e taksave mbi karburantin anulohet për tërë vitin 2019, sipas asaj që u njoftua nga Élysée në gazetën “Le Figaro”. Të martën, kryeministri Edouard Philippe kishte njoftuar se ecotax nuk do të ishte përfshirë në draftin financiar 2019, por kishte folur për një ̶

Vdekja e 3-të në protesta, Macron mund të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme
  • 2018-12-02

Vdekja e 3-të në protesta, Macron mund të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme

Mijëra qytetarë francezë, kryesisht të rinj, me maska në fytyrë dhe të pajisur me mjete të forta, kanë protestuar në rrugët e Parisit duke shkaktuar dëme të mëdha materiale në vetura dhe ndërtesa, në javën e tretë të rebelimit të tyre kundër rritjes së çmimit të naftës. N

Debati mbi masat e nevojshme ekonomike per vendet ne krize
  • 2012-05-18

Debati mbi masat e nevojshme ekonomike per vendet ne krize

Votuesit ne France dhe ne Greqi te zemeruar nga masat shtrenguese ekonomike votuan kunder qeverive ne pushtet. Megjithese shkurtimet e shpenzimeve qeveritare dhe te sherbimeve publike nuk gezojne popullaritet dhe madje shkaktojne probleme ekonomike vete ekspertet qe mbeshtesin masat shtrenguese thon