Rezultate te kerkimit per termin: +Rumani

Total: 5084
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.643Z

Libri shqip në Rumani

Në 100-vjetorin e marrëdhënieve diplomatike Shqipëri-Rumani  100-vjetori i marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Rumanisë do të kujtohet përmes një ekspozite më 9 dhjetor në mjediset e Bibliotekës Kombëtare. E quajtur Libri shqip në Rumani, ekspozita do të risjellë në kuj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.229Z

Rumani arrestohet 24 vjecari

Nje 24 vjecar eshte arrestuar ne Rumani, i dyshuar per montimin e bombave te improvizuara. Hetuesia ne Rumani  dyshon se ai perdorte nje manual i cili gjendet lehtesisht ne internet. I dyshuari akuzohet se tentoi ti shiste dy bomba te ketij lloji nje agjenti te fshehte zbulimi. Ai po mbahet ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.878Z

Rumani, ashpërsohet kriza politike

Gazeta ShqipLufta mes dy krahëve politikë konsiderohet më e ashpra në dekadat e fundit Në Rumani është ashpërsuar lufta për pushtet mes Kryeministrit, Presidentit dhe grupeve të ndryshme politike e ekonomike. Kjo ka bërë që vendi të futet në krizën më të thellë në disa dekadat e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.634Z

Rumani, një myslimane kandidate për kryeministre

Socialdemokratët e Rumanisë e kanë nominuar një femër myslimane për kryeministre të re të këtij vendi. Liviu Dragnea, lider i Partisë Social Demokrate (PSD), tha sot se kandidate e kësaj partie për kryeministre do të jetë ish-ministrja e zhvillimit rajonal, Sevil Shhaideh. Ky nominim d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.704Z

Azdren Llullaku gol ne Rumani

brbrAzdren Llullaku nuk di te ndalet ne Rumani Mesfushori me tipare sulmuese eshte ne superforme tek skuadra e Gaz Metan me te cilen ka shenuar edhe golin e 7 ne 9 ndeshje te luajtura ne kete sezon ne kampionat Ne takimin si skuader pritese kunder Poli Timisoares skuadra e Gaz Metan barazoi 1 me 1 d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.676Z

Rumani nuk ndalet dhuna

Dhuna nuk ndalet në Rumani. Mbi 10 mijë persona dolën në rrugët e Bukureshtit për të pestën ditë me rradhë, për të protestuar kundër planit të kryeministrit, Emil Bok dhe presidentit, Trajan Basesku, për shpëtimin e ekon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.135Z

Efekti Nokia josh investitoret ne Rumani

Kapitalizmus karavanesh ka qene nje sharje e preferuar e politikaneve dhe mediave kur flisnin per zhvendosjen e uzines se prodhimit te Nokias nga Gjermania ne Rumani. Ne vitin 2008 Nokia vendosi te mbyllte uzinen e saj ne Bohum. 2 300 vete humben vendin e punes. Kurse ne Rumani atmosfera ishte e ge

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama