Rezultate te kerkimit per termin: +Rumania

Total: 5215
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.510Z

Euro 2012-a nga Rumania te Rumania

Shqiperia do ti nise eliminatoret e Kampionatit Europian 2012 atje edhe ku perfundoi fushaten kualifikuese te Euro 2008 ne Bukuresht dhe me te njejtin kundershtar Rumanine. Pikerisht Rumania ndaj se ciles jemi perballur 13 here ne ndeshje nderkombetare 2 fitore 1 barazim e 10 humbje do te jete edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.389Z

Rumania, se shpejti njeh Kosoven

Rumania ka vendosur te njohe zyrtarisht shtetin e ri te Kosoves dhe kjo do te behet e ditur se shpejti edhe publikisht. Kete e deklaroi dje Kryeministri i Republikes se Kosoves, Hashim Thaci. Ne nje interviste per radion shteterore rumune, Kryeministri eshte shprehur i bindur se Rumania do te njohe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.746Z

Rumania, 70 bursa pasuniversitare

Rumania ka akorduar 70 bursa per doktorature dhe posdoktorature, te sistemit "Eugen Ionescu", per studentet nga vendet frankofone qe vazhdojne doktoraturen dhe kerkimet shkencore, sidomos atyre me origjine nga Europa Qendrore dhe e Jugut. Bursat, me nje vlere prej 1 milion euro per secilin vit uni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.736Z

Rumania tërheq përfaqësinë në Kosovë

• Vendet më të fuqishme të Bashkimit Evropian po e njohin pavarësinë e Kosovës, ndërsa një e sapointegruar, Rumania, po bën marshe pas duke tërhequr përfaqësinë e saj në këtë vend.Dje qeveria gjermane dhe ajo austriake e njohën pavarësinë e Kosovës. “I rekomandov

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.931Z

Rumania nxitet përta njohur Kosovën

BUKURESHT- Ministri i jashtëm i Rumanisë, Teodor Bakonski, ka deklaruar se ndaj vendit të tij nuk po bëhet presion për ta pranuar pavarësinë e Kosovës, por se merr “rekomandime të nxehta” për ta bërë këtë.“Askush nuk bën kurrfarë presioni. Marrim vetëm rekomandime

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.678Z

Rumania: Kundër Shqipërisë me tredhëmbësh

Rumania nisi përgatitjet për eliminatoret e Kampionatit Europian 2012, ku kundërshtari i parë i saj është Shqipëria (3 shtator), përpara se të përballet me Bjellorusinë (7 shtator) në transfertë. Mediat rumune shkruajnë se Rumania kërkon pikët maksimale nga këto dy takime, por n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.254Z

Bogdani: “Rumania nuk na frikëson dot”

Të gjithë lojtarët e Kombëtares ndihen optimistë për ndeshjen kundër Rumanisë për të arritur rezultatin e dytë pozitiv në fushatën kualifikuese të Euro 2008. Sulmuesi i Sienës, Erjon Bogdani, një nga emblemat e sulmit shqiptar, autor i 7 golave në 29 ndeshje, paralajmëron së Ruman

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama