Rezultate te kerkimit per termin: +Rumanis

Total: 812
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.028Z

Meta takim lamtumire me Ambasadorin e Rumanisë, Stanila

TIRANE- Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot në një takim lamtumire Ambasadorin e Rumanisë në Shqipëri, Viorel Stanila, duke vlerësuar punën dhe angazhimin e tij në funksion të forcimit të marrëdhënieve dypalëshe si dhe duke shpreh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.113Z

Meta takim lamtumire meAmbasadorin e Rumanisë, Stanila

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka pritur në një takim lamtumire ambasadorin e Rumanisë në Shqiperi Viorel Stanila, ndërsa  ka shprehur mirënjohje për mbështetjen e Rumanisë ndaj integrimit evropian të Shqipërisë.Meta tha se Rumania p&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.190Z

Ministri i financave i Rumanisë, jep dorëheqjen

Ministri i financave i Rumanisë, Daniel Chitoiu, ka dhënë dorëheqjen e tij nga qeveria e koalicionit pasi hetuesit kanë nis një hetim për korrupsion ndaj gruas së tij. Chitoui, që ka qenë edhe zëvendëskryeministër në koalicionin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.262Z

Meta i kërkoi Rumanisë njohjen e Kosovës

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta priti sot në takim kryetarin e Parlamentit të Rumanisë, Valerius Stefan Zgonea . Kryetari i Parlamentit të Rumanisë, Valerius Stefan Zgonea i uroj suksese në detyrën e tij të re Kryetarit të Kuvendit, si dhe shprehu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.497Z

Dallku: Koha për fitore ndaj Rumanisë

/* */ Mbrojtësi i Kombëtares, Armend Dallku, pranoi se humbja 3-0 me Francën në “Stade de France” ishte shumë e hidhur.Kosovari: “Ta lëmë pas atë ndeshje dhe të mendojmë për Rumaninë”.Në nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.649Z

Josip Kuzhe: Ja formacioni kundër Rumanisë

/* */ Shqipëria do të luajë me dy sulmues të pastër kundër Rumanisë, me trajnerin Kuzhe që synon të arrijë fitoren e parë pas katër humbjeve rresht dhe ta mbyllë me nder edicioni eliminator Euro 2012. Më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.497Z

Bogdani: Kundër Rumanisë për hakmarrje

/* */ Erjon Bogdani, golashënuesi më i mirë i Shqipërisë (15 gola), pas pushimit të detyruar me Francën, do të rikthehet kundër Rumanisë.Sulmuesi: “Kundër Rumanisë duhet të luajmë fort. Duhet të ku

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama