Rezultate te kerkimit per termin: +Ruse

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.469Z

Incident ne ambasaden ruse

E hene 02 Janar 2012 1537 AMBASADA RUSE NE TIRANEAgjencia ruse e lajmeve Itar-Tass ka raportuar ne diten e fundit te vitit 2011 nje incident ne ambasaden ruse ne Tirane. Sipas kesaj agjencie mbremjen e 30 dhjetorit ne oborrin e ambasades eshte hedhur nje fishekzjarr dhe fatmiresisht nuk ka pat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.383Z

Tkurret ekonomia ruse

Banka Boterore ne raportin e saj me te fundit parashikon nje tkurrje te ekonomise ruse me 4,5%. Parashikimi i ketij organizmi te rendesishem boteror eshte me i zymte sesa ai i qeverise ruse qe ben fjale per nje renie me modeste prej 2.2%.Per te evituar trazirat sociale qe mund te shkaktoje kriza e t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.211Z

JP Morgan bllokon transaksionet ruse

Rusia ka akuzuar gjigandin bankar amerikan JP Morgan për bllokim të paligjshëm të një transferimi parash mes një ambasade ruse dhe një kompanie ruse të sigurimit. Ministria e Jashtme ruse, e lidhi bllokimin e transaksionit financiar me sanksionet amerikane të vendosura ndaj Moskës për shk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.405Z

Durres mbremje muzikore ruse

Me qindra artdashës të kulturës dhe artit rus, kanë mbushur sallën e teatrit “A. Moisiu” në Durrës, duke ndjekur me vëmendje dhe interes, një mbrëmje muzikore ruse, e cila mbajti peshë emocionet që përcolli nëpërm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.205Z

Çfarë është ruleta ruse

Ruleta ruse (Rusisht: Русская рулетка, Russkaja ruletka) është një lojë e rrezikshme fati, në të cilën pjesëmarrësit vendosin një plumb të vetëm në një pistoletë me mulli, rrotullojnë mullirin, vendosin tytën në tëmth dhe tërheqin këmb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.066Z

Mediat ruse akuzojnë Pacollin

Duket se kandidatura e Behgjet Pacollit për President të Kosovës ka zgjuar interesimin e mediave ruse.   Ato kanë rikujtuar historitë që lidhen me kohën ku kreu i AKR-së ka punuar në rusi dhe sipas tyre ai ka qenë në qendër të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.067Z

Serbet e Kosoves kerkojnenenshtetesi ruse

MITROVICE- Me shume se 50 mije serbe te Kosoves kane nenshkruar nje peticion drejtuar ambasades ruse ne Beograd ku kerkojne dhenien e shtetesise ruse. Shtetesija e dyfishte serbe dhe ruse mund te parandaloje islamizimin e metejshem te Kosoves citohet te kete thene Zlatibor Dzhordzhevich lideri I lev

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama