Rezultate te kerkimit per termin: +Rushi

Meta: total 151 / total_found 151 / time 0.000 / keyword[0] rushi / docs[0] 151 / hits[0] 195 /
No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

No Pic available
  • 2017-06-21

Sekuestrohen 700 gram heroinë në Fier, dy në pranga

Policia e Fierit godet një tjetër rast të shpërdarjes së drogave të forta. Sektori për Hetimin e Narkotikëve gjatë finalizimit të operacionit antidrogë të koduar Bjondi” bëri të mundur sekuestrimin e 700 gram lëndë narkotike heroinë, si dhe arrestoi dy persona të dyshuar si p

No Pic available
  • 2017-06-21

Sekuestrohen 700 gram heroinë në Fier, dy në pranga (Video)

Policia e Fierit godet një tjetër rast të shpërndarjes së drogave të forta. Në kuadër të operacionit antidrogë të koduar Bjondi, është bërë i mundur sekuestrimin e 700 gram lëndë narkotike heroinë, si dhe arrestoi dy persona të dyshuar si posedues të saj. Të arrestuarit janë Em

Amerikanët të çmendur pas rakisë: 10 gjërat që pëlqejnë nga Shqipëria
  • 2016-12-17

Amerikanët të çmendur pas rakisë: 10 gjërat që pëlqejnë nga Shqipëria

Amerikanët mund të pëlqejnë mjaft gjëra nga shqiptarët, por kanë preferuar të zgjedhin dhjetë prej tyre. Stafi i ambasadës amerikane ka dhënë një mesazh të veçantë falenderimi për popullin shqiptar, nëpërmjet një video ku shfaqet i gjithë personeli amerikan. Ata vlerësojnë

No Pic available
  • 2016-10-12

Të gjitha risitë e Festivalit të 55-të në RTSH

Është zhvilluar sot konferenca për shtyp që prezantoi risitë e edicionit të 55-të të Festivalit të Këngës në RTSH. Drejtori i festivalit njëherësh drejtori i njësisë së programeve në RTSH, Rezart Aga, prezantoi një pjesë të stafit. Ndryshe nga vitet e tjera, edicioni i sivjetsh

Sekuestrohen18.4 kg kanabis në automjet, e fshehur poshtë kofanos
  • 2016-10-07

Sekuestrohen18.4 kg kanabis në automjet, e fshehur poshtë kofanos

Policia Kufitare e Kakavijës më bashkëpunim me Sektorin për Narkotikët  godasin një tjetër rast të “Trafikimit të lëndëve narkotike”. Blutë kanë sekuestruar një sasi prej 18.4 kg  lëndë narkotike e llojit kanabis, ndërsa kanë vënë në pranga tre personat që e trans