Rezultate te kerkimit per termin: +Rusi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.609Z

Novacioni në Rusi

Për vite me radhë, ekonomistët rusë kanë theksuar nevojën e diversifikimit të ekonomisë që bazohej në eksportin e energjisë ruse për të absorbuar më mirë tronditjet si këto të tanishmet me rënien e çmimit botëror të naftës dhe vendosjen e sanksioneve të perëndimit. Por thirr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.612Z

Gates në Rusi

Nga Express më 21 mars 2011 në ora 17:30 Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gates, ka filluar vizitën e tij në Rusi. Dule folur para gazetarëve, para se aeroplani i tij të ateronte në qytetin e dytë më të madh në Rusi, Shën Petersburg, Gates e ka lavdëruar atë që ai e cilësoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.951Z

Asllan Rusi i kalon bashkisë

Vendimi Pallati i sportit “Asllan Rusi” në kryeqytet ka kaluar plotësisht nën juridiksionin e Bashkisë së Tiranës. “Shoqëria Qendra Sportive sha Tiranë, me kapital 100% shtetëror, aktualisht në pronësi të Ministrisë së Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.396Z

Rusi, publikohet kalendari anti-korrupsion

Rusi, 15 prill NOA – Një grup aktivistësh të lëvizjes rinore në Rusi, Nashi (e jona) ka pozuar për një kalendar me sloganin “seks kundër korrupsionit” Zëdhënësja e kësaj lëvizje, Kristina Potupchik, ka publikuar imazhet në blog-un e saj, d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:19.224Z

Rriten tensionet Rusi-SHBA

Ligjvënësit rusë dëshirojnë që Kongresi Amerikan të ndihmojë në kthimin në Rusi të vëllait të një djaloshi që ka vdekur përderisa ishte në një familje birësuese në Teksas. Vdekja e Max Shatton, i lin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.088Z

Zgjedhjet në Rusi, Vladimir Putin feston fitoren

Rusi- Vladimir Putin është zgjedhur presidenti i Rusisë për të tretën herë, nga rreth 99% e votave të numëruara deri tani, raporton sot BBC.Nga të dhënat paraprake mësohet se Putin ka marrë 64% të votave duke shmangur balotazhin me rivalin e tij komunist Gennady Zyuganov.Zyrtarët than

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.754Z

Rusi, bie ndjeshëm inflacioni

Ngadalësohet inflacioni në Rusi duke rënë në nivelin më të ulët që prej 12 vjetësh. Në mars kjo dukuri ka rënë në 6.5 përqind, ndërsa në shkurt ishte në 7.2%. Lajmin e ka bërë të ditur Zyra Federale e Statistikës, përmes një komunikate për shtyp të transmetuar ng

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama