Rezultate te kerkimit per termin: +Rusia

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.283Z

Rusia ne marshim

Nese ndokush beson se lufta eshte larguar nje here e mire nga territori i Evropes, pamja e tankeve ruse ne marshimin drejt shtetit sovran te Gjeorgjise, - megjithese ne nje rajon te shkeputur te kesaj republike, - te kthen kujtesen e urrejtjeve etnike the pretendimeve territoriale. Tanket dhe artile

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.461Z

Hoxhaj: Rusia po gabon

Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë për gazetën gjermane “Kölner Stadt-Anzeiger”, ka theksuar se Rusia po gabon që edhe më tutje refuzon të njoh realitetin gjeopolitik në Ballkan – pavarësinë e Kosovës.Sipas Hoxhajt, Rusia nuk ka asnj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.492Z

Rusia tregon muskujt

Nga Ellen Barry Rusia vazhdoi te tregoje muskujt e saja ne arenen nderkombetare te premten, duke forcuar lidhjet e saja me Venezuelen permes nje huaje ushtarake prej nje miliard USD dhe nje konsorciumi te ri nafte ndersa njoftonte nje permiresim te ushtrise se saj duke u fokusuar mbi permbajtjen ber

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.101Z

Rusia kund

• Rusia ka paralajm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:10.235Z

Rusia tradheton Sirine

Rusia deklaroi ditën e enjte se qëllimi i saj kryesor mbi Sirinë është përfundimi i këtij konflikti të përgjakshëm dhe jo mbajtja në pushtet e presidentit Bashar al-Assad. ”Ne jemi duke ndërmjetësuar një zgjidhje q&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.473Z

Perëndimi dhe Rusia

Fatos Tarifa, PhD Kur presidenti rus Vladimir Putin vizitoi ish-presidentin amerikan George H.W. Bush në shtëpinë e tij në Kenebunkport, në shtetin Mein, në korrik të vitit 2007, një anekdotë qarkulloi menjëherë pas asaj vizite. Një gazetar i një kanali televiziv amerikan i kërkoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.758Z

Rusia: Dua Ukrainë neutrale

Kriza Lavrov kërkon federalizëm dhe asnjanësi. Kievi e konsideron këtë si kërkesë për kapitullim pa kushte Rusia parashtroi dje përmes ministrit të Jashtëm, Sergei Lavrov, se kërkon nga Perëndimi që të pranojë statusin e Ukrainës si një vend federal dhe neutral, ndërsa zhvilloi bi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama