Rezultate te kerkimit per termin: +Rusin

Meta: total 1000 / total_found 7678 / time 0.004 / keyword[0] rusin / docs[0] 7678 / hits[0] 11091 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Si ndërhyri Rusia në zgjedhjet amerikane

Sipas gazetës Washington Post, në fillim të gushtit 2016, Presidenti Barak Obama u informua nga Agjencia Qendrore e Zbulimit se Presidenti rus Vladimir Putin ishte angazhuar drejtpërdrejt në një operacion kibernetik për të sabotuar dhe diskredituar garën presidenciale amerikane. Gazeta për

Arilena Ara çmend edhe grekët me këngën e saj
  • 2017-06-24

Arilena Ara çmend edhe grekët me këngën e saj

Nëntori, kënga pjesëmarrëse në Këngën Magjike, jo vetëm që nuk rezultoi si një muaj i mallkuar për Arilenën, por përkundrazi ka qenë një bekim për të. Dhe jo vetëm për muajin në të cilin u ngjiz kënga, por edhe për të gjithë të tjerët që erdhën pas tij. Remix-i i Nënt

No Pic available
  • 2017-06-23

Vuçiç në inaugurim: Së bashku mund të lëvizim malet

Presidenti i ri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, bëri inaugurimin të premten në Beograd. Gjendemi në rrugën evropiane, duam të mbetemi aty, të ndërtojmë marrëdhënie të mira me të gjithë. Duam marrëdhënie të mira me SHBA-në, por u krenohemi edhe marrëdhënieve të mira me Rusinë, t

No Pic available
  • 2017-06-22

Cristiano Ronaldo emocionon vajzën e ulur në karrige me rrota

Futbollisti i njohur, Cristiano Ronaldo ka bërë një gjest emocionues vetëm disa minuta para se të fillonte ndeshja me Rusinë. Kur po hynte në stadium, kapiteni i skuadrës së Portugalisë ishte i shoqëruar me një vajzë të vogël që kishte pësuar një dëmtim dhe ishte e ulur në karrig

No Pic available
  • 2017-06-22

Incident mes avionit të NATO-s dhe avionit ku po udhëtonte ministri rus

Një avion luftarak i NATO-s i është afruar avionit me të cilin po udhëtonte ministri i Mbrojtjes së Rusisë Sergei Shoigu. Mediat ruse  thonë se incidenti ndodhi në hapësirën ajrore ndërkombëtare mbi Balltik kur Sergei Shoigu po fluturonte në enklavën ruse të Kaliningradit. NATO

No Pic available
  • 2017-06-21

Vuçiç falënderon Erdogan për qëndrimin kundër Shqipërisë së Madhe

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç i ka shprehur mirënjohjen homologut të tij turk Erdogan për qëndrimin negativ ndaj “Shqipërisë së Madhe”. Vuçiç më tej, ka vlerësuar marrëdhënien e mirë me Turqinë si dhe me Rusinë, duke e konsideruar këtë fakt si të rëndësishëm p

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan
  • 2017-06-21

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan

Nëse do tu besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar të ri në Ballkan. Nikolai Patrushev, një skifter i Kremlinit, agjent në karrierë dhe bashkëpunëtor i ngushtë i presidentit rus, është shefi i ri i Këshillit të Sigurisë së Rusis