Rezultate te kerkimit per termin: +Rusine

Meta: total 1000 / total_found 1333 / time 0.000 / keyword[0] rusine / docs[0] 1333 / hits[0] 1854 /
No Pic available
  • 2017-12-20

Kryeprokurorja/ Plas debati në profilin e gazetares, ja çfarë i tregon Delina Fico 

Aktivistja e shoqërisë civile, Delina Fico dhe gazetarja Sonila Meço janë përfshirë në një debat në lidhje me deklaratat e Ambasadaës Amerikane në Tiranë. Fico i ka postuar në profilin e Facebook të Meços, deklaratën e ambasadës amerikane, si kundërpërgjigje për gazetaren,

Vasili: Shqipëria kërkon BE-në, Rama drejt Rusisë dhe Kinës
  • 2017-12-06

Vasili: Shqipëria kërkon BE-në, Rama drejt Rusisë dhe Kinës

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili në një postim në facebook ka reaguar kundër deklaratave të djeshme të kryeministrit Rama në lidhje me integrimet evropiane dhe “alternativat e tjera”. Vasili në postim ka komentuar deklaratat e kreut të qeverisë duke thënë

Mediat ruse sulmojnë kryeministrin dhe përkëdhelin Bashën: Rama do dorëhiqet
  • 2017-02-24

Mediat ruse sulmojnë kryeministrin dhe përkëdhelin Bashën: Rama do dorëhiqet

TemA Agjensia ruse e lajmeve Ruposters, ka risjelle ne vemendje shkrimin e sotem te gazetes prestigjoze “The Telegraph”. Por ndryshe nga e perditshmja londineze qe mbeshtet qeverine shqiptare dhe Edi Ramen per kembenguljen per te cuar perpara reformen ne drejtesi dhe vetingun, pavare

Thaci Ne miratojme 8220kufirin8221 BE te liberalizoje vizat
  • 2017-02-20

Thaci Ne miratojme 8220kufirin8221 BE te liberalizoje vizat

p styletext-align justifyPresidenti i Kosoves Hashim Thaci ka deklaruar se ceshtja e demarkacionit me Malin e Zi eshte ceshtje e brendshme e Kosoves dhe shpreson qe Kuvendi ne ditet e ardhme do te ratifikoje demarkacionin kurse Brukseli te levize sa i perket liberalizimit te vizavebrbr p styletext-a

Mike Pence mbeshtet NATO-n ne Mynih
  • 2017-02-18

Mike Pence mbeshtet NATO-n ne Mynih

brbrPas sekretarit amerikan te Mbrojtjes edhe zevendespresidenti Mike Pence dha nga Gjermania garanci se SHBA do te vazhdojne te mbeshtesin NATO-n Duke folur ne Konferencen e Sigurise ne Mynih Pence qetesoi lideret europiane duke thene se Amerika do te jete perkrah Evropes cdo dite brbr brbrNe emer

Ursula van der Leyen SHBA te mos barazpeshoje aleatet e saj me Mosken
  • 2017-02-18

Ursula van der Leyen SHBA te mos barazpeshoje aleatet e saj me Mosken

brbrMinistrja gjermane e Mbrojtjes paralajmeroi SHBA kunder tentatives per te trajtuar ne menyre te barabarte Rusine dhe aleatet e saj perendimore duke iu referuar deklaratave me tone kritike te presidentit Donald Trumpbrbr brbrNuk mund te kete barazpeshim mes besimit te ofruar ndaj nje aleati dhe a

Nenadmirali refuzon Trump
  • 2017-02-17

Nenadmirali refuzon Trump

p styletext-align justifyI perzgjedhuri i presidentit Donald Trump per postin e keshilltarit per sigurine kombetare e ka refuzuar oferten e tij Nenadmirali ne pension Robert Harward i cilesuar si pasardhesi i Majkell Flinit te shkarkuar nga Trump per lidhje me Rusine eshte shprehur se nuk do ta pra