Rezultate te kerkimit per termin: +Rusis

Total: 4949
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.358Z

NATO krkon ndihmn e Rusis

NATO-ja e dshiron ndihmn e Rusis, pr t eskaluar prpjekjet e veta luftarake n Afganistan, duke krkuar nga Moska q t v n dispozicion armatim, prfshir ktu edhe pushkt automatike, AK47, granatahedhs, artileri dhe automjete t blinduara, si dhe q ti ofroj asistenc ushtarake ushtris s Afganistanit, kan the

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.421Z

Churchill planifikoi sulm kimik ndaj Rusisë

Ai konsiderohet si hero kombëtar në Britani, por faktet e reja tregojnë se Winston Churchill urdhëroi 50,000 bomba kimike, në mënyrë që i përdori ndaj Rusisë, pas përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Dy muajt e fundi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.775Z

Patriarku ortodoks i Rusisë, person non grata

Në shtetet demokratike, që kanë qeveri me integritet e dinjitet, shteti është i ndarë nga feja, por nuk është i ndarë nga interesi kombëtar të cilin nuk lejon ta shkelë kushdo qoftë. Këtë mësim të madh e jep vendimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.989Z

Obama shton sanksionet ndaj Rusisë

Presidenti amerikan Barak Obama, ka bërë me dije se Shtetet e Bashkuara kanë vendosur sanksione shtesë ndaj Rusisë pas aneksimit të Krimesë. Masat shtesë, kanë në cak zyrtarët e lartë të Rusisë dhe individet me ndikim të mad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.194Z

Skadon traktati START mes SHBA-s dhe Rusis

Negociatat mes SHBA-s dhe Rusis, pr t gjetur nj zvendsim pr marrveshjen START, traktat ky pr armatosje brthamore, po i afrohen fundit, deklaroi sot Ministria e Jashtme e Rusis. Prpjekjet intensive pr prgatitjen e nnshkrimit t traktatit t obligueshm bilateral dhe reduktimit t armve strategjike po i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.506Z

60 sulme të Rusisë në Siri

Forcat ajrore të Rusisë i kanë ndërmarrë më se 60 fluturime në Siri, gjatë 72 orëve të fundit, dhe në mënyrë të rëndësishme e kanë zvogëluar numrin e terroristëve potencialë, ka thënë sot An

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

SHBA-t lshime Rusis q t njoh pavarsin e Kosov

SHBA-t lshime Rusis q t njoh pavarsin e Kosovs \"Shtetet e Bashkuara t Ameriks jan t gatshme t\'i bjn lshime Rusis, n Traktatin pr armt konvencionale n Evrop, n prpjekje q Moska t zbus qndrimin ndaj Kosovs dhe Iranit\", shkruan gazeta \"Herald Tribune\", duke iu referuar burimeve diplomatik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama