Rezultate te kerkimit per termin: +Rusise +Korese

Meta: total 31 / total_found 31 / time 0.000 / keyword[0] rusise / docs[0] 2199 / hits[0] 3646 / keyword[1] korese / docs[1] 623 / hits[1] 1093 /
Trump shte e logjikshme qe SHBA te kene marredhenie me te mira me Rusine
  • 2017-02-17

Trump shte e logjikshme qe SHBA te kene marredhenie me te mira me Rusine

brbrPresidenti Donald Trump tha te enjten se eshte e logjikshme qe SHBA te kete marredhenie me te mira me Rusine sepse te dyja jane fuqite berthamorebrbr brbrGjate nje konference te gjate shtypi me gazetaret ne Shtepine e Bardhe Presidenti Trump tha se rreziqet e nje konflikti me Rusine jane te medh

Avionet bombardues mbi Korene e Jugut
  • 2016-09-13

Avionet bombardues mbi Korene e Jugut

brbrNdersa Koreja e Veriut ka paralajmeruar nje tjeter test berthamor SHBA kane treguar forcen Dy avione bombardues B-1 supersonike kane fluturuar ulet mbi Korene e Jugut mbi nje baze ajrore 77 km nga kufiri mes dy koreve Ky eshte nje sinjal paralajmerues per shtetin komunist pasi keta avione jane

Shqiptare  dhe ruse ne Beograd 2014
  • 2014-10-18

Shqiptare dhe ruse ne Beograd 2014

e Shtune 18 Tetor 20141200 pm SANDR LLESHIbrbr  Dy dite pasi deboi me dhune te verber nga shtepia e saj skuadren kombetare te futbollit te Shqiperise dhe kater dite perpara festes me 16 tetor Serbia perkujtoi diten e clirimit te Beogradit i cili ne te vertete eshte cliruar me

Zhduket me 4 milione euro bankieri i Kim Jong Un
  • 2014-08-31

Zhduket me 4 milione euro bankieri i Kim Jong Un

e Diele 31 Gusht 20141014 am Nje bankier i rendesishem i Korese se Veriut eshte zhdukur me rreth 4 milione euro qe dyshohet te jene nga fondi i piste i qeverise Yun Tae Hyong ka dezertuar ne Rusi javen e kaluar dhe tani po kerkon azil ne nje vend tjeter sipas burimeve te mediav

Algjeria goleade ndaj Korese se Jugut
  • 2014-06-23

Algjeria goleade ndaj Korese se Jugut

brbrAlgjeria mposhti me goleade 4 me 2 Korene e Jugut ne nje takim te vlefshem per grupin F duke shtuar shanset per te arritur nje kualifikim historik per ne fazen tjeter te kupes se botes Afrikano-verioret bene nje paraqitje shume te mire ne kete perballje duke e kaluar ne avantazh me ane te Sliman

Belgjika arrin permbysjen e rezultatit me Algjerine
  • 2014-06-18

Belgjika arrin permbysjen e rezultatit me Algjerine

0 Belgjika arrin permbysjen e rezultatit dhe fiton 2 me 1 ne ndeshjen hapese te grupit H me Algjerine Ne

Brazili kerkon kualifikimin ndaj Meksikes
  • 2014-06-17

Brazili kerkon kualifikimin ndaj Meksikes

Brazili zien i teri ne Fortaleza Selesao ku do te zbrese serish ne fushe ne ndeshjen e dyte per Grupin A dhe do te gjeje perballe Meksikenbr br Pas suksesit 3-1 me Kroacine ekipi i Scolarit mund te mbylle perfundimisht ceshtjen e kualifikimit ne rast te nje suksesi te mundshem ndaj nje kundershtar