Rezultate te kerkimit per termin: +Rusja

Meta: total 255 / total_found 255 / time 0.000 / keyword[0] rusja / docs[0] 255 / hits[0] 294 /
No Pic available
  • 2019-04-04

Si ra ARMO në duart e Vladimir Putin? Ish-agjenti i FBI: Rusia po synon edhe

Veç medias dhe rrjeteve sociale, një tjetër mënyrë që Rusia por dhe vende të tjera përdorin për të ndikuar e për të rritur influencën e tyre janë investimet. Sipas një studimi të Fondacionit Jamestoun, mjetet që Rusia përdor përfshijnë kapjen e sektorëve të rëndësishëm të e

Ana Ahmatova, rusja që e deshën përkthyesit shqiptar
  • 2017-12-22

Ana Ahmatova, rusja që e deshën përkthyesit shqiptar

Të ruaj diku në një sonatë / Me aq kujdes e nuk të heq / Oh, si thërret, rënkon çdo natë / Për fajin tënd që dot se ndreq Ana Ahmatova i shkruante këto vargje në korrik të vitit 1963. Në moshë të vonë kujtimi për orët që kishin lënë gjurmë në jetën e saj bëhej më drith

No Pic available
  • 2017-09-26

Shuhet përkthyesi i Toman Mann-it në shqip

  Përkthyesi i mirënjohur i gjuhës gjermane Afrim Koçi u nda nga jeta në moshën 79- vjeçare duke lënë pas një kontribut të jashtëzakonshëm në fushën e përkthimit. Përkthyes dhe redaktor, Afrim Koçi, për rreth 45 vjet ka sjellë mjeshtërisht në gjuhën shqipe emrat më në

Modelja me këmbët më të gjata në botë
  • 2017-09-08

Modelja me këmbët më të gjata në botë

Kjo modele ruse është kurorëzuar me një rekord Guinness si femra me këmbët më të gjata në botë. Ekaterina Lisina, 29 vjec, më parë kishte thyer një tjetër rekord, duke u cilësuar si modelja më e gjatë në botë, shkruan Mirror. Rusja është 2 metër e gjatë dhe këmbën e majtë e

No Pic available
  • 2017-04-21

Ju prezantojmë Babain e të gjitha bombave. Rusja më e fuqishme se amerikania

Prodhuar në Rusi më 2007, “babai i të gjitha bombave” mund të mbajë një titull që nuk e ka tejkaluar askush tjetër deri tani. Ushtria ruse thotë se është bomba më e fuqishme termobare e këtij lloji, katër herë më e fuqishme se amerikania e konsideruar si”nëna e të

Rusja Sputnik: Në Maqedoni po krijohet shteti i tretë shqiptar në Ballkan. Shqiptarët nën drejtimin Ramës janë fuqizuar dhe tani janë kërcënim serioz
  • 2017-03-13

Rusja Sputnik: Në Maqedoni po krijohet shteti i tretë shqiptar në Ballkan. Shqiptarët nën drejtimin Ramës janë fuqizuar dhe tani janë kërcënim serioz

Në një shkrim të Brankica Ristiç, në edicionin e Sputnik në serbisht, theksohet se Edi Rama qëndron pas kundërshtimit të Hashim Thaçit ndaj NATO-s për çështjen e ushtrisë dhe se po destabilizon Ballkanin nëpërmjet Maqedonisë. Sipas Sputnik, replikat ndërmjet SHBA dhe Hashim Tha

FOTOT/ Irina Shayk çmend fansat nga Instagrami
  • 2017-03-07

FOTOT/ Irina Shayk çmend fansat nga Instagrami

Irina Shayk ka përshëndetur të gjithë ndjekësit e saj në Instagram, me një fotografi joshëse të saj, ku pozon me veshjet intime të kompanisë italiane Intimissimi. Modelja ruse vazhdon që të jetë një nga femrat më të bukura të botës, ndërkohë që me këtë kompani të veshje