Rezultate te kerkimit per termin: +Rust

Meta: total 85 / total_found 85 / time 0.000 / keyword[0] rust / docs[0] 85 / hits[0] 105 /
Historike, një gjyqtare shqiptare me stemën e FIFA-s
  • 2019-01-31

Historike, një gjyqtare shqiptare me stemën e FIFA-s

Shqipëria, për herë të parë në historinë e futbollit, këtë vit do ketë dhe një gjyqtare me stemën e FIFA-s. Bëhet fjalë për Emanuela Rustën, arbitre e talentuar nga Kolegjiumi i Elbasanit, që ka thyer barrierat dhe do të përfaqësojë futbollin shqiptar në arenën ndërkombëtare

Parku në Gjermani përfshihet nga flakët, evakuohen mijëra turistë (VIDEO)
  • 2018-05-27

Parku në Gjermani përfshihet nga flakët, evakuohen mijëra turistë (VIDEO)

Mijëra njerëz janë evakuuar nga një park gjerman pas shpërthimit të një zjarri të përmasave gjigande. Zjarri përfshiu një pjesë të madhe të parkut të zbavitjes. Askush nuk u dëmtua në evakuimin masiv, por shtatë zjarrfikës u plagosën ndërsa përpiqeshin të shuanin flakët në E

Heidegger: Veç një zot mund tna shpëtoj
  • 2017-12-29

Heidegger: Veç një zot mund tna shpëtoj

Më 23 shtator të vitit 1966 Rudolf Austein dhe Georg Wolff nga gazeta Der Spiegel, realizuan një intervistë me filozofin e shquar gjerman Martin Heidegger. Me këtë rast, Heidegger insistoi që kjo intervistë të mos publikohej në të gjallë të tij. Kështu, ajo u publikua dhjetë vjet më

No Pic available
  • 2017-10-31

100 vjet Revolucioni i Tetorit: Cila është fryma e revolucionit rus sot

Para 100 vjetsh Lenini nisi n Shn Peterburg revolucionin. Por me rastin e jubileut nuk jan parashikuar festime t mdha. Kjo pr arsyen, se revolucioni shnon nj kthes t madhe, gj q nuk e entuziazmon Putinin. Putin hajdut! Nj thirrje lufte n mes t Shn Peterburgut gjat nj proteste n nj mbrmje tetori m 2

Reagon nga spitali gazetari Elvi Fundo/Beteja sapo ka filluar, do iu vras me penë!
  • 2017-03-11

Reagon nga spitali gazetari Elvi Fundo/Beteja sapo ka filluar, do iu vras me penë!

Gazetari Elvi Fundo ka folur me tone të ashpra nga ambjentet e Spitalit Ushtarak në të cilën ndodhet. Ai iu drejtohet atyre që e sulmuan, duke i quajtur burracakë dhe duke i paralajmëruar se beteja sapo ka nisur. Gazetari Fundo iu shpall luftë atyre që e dhunuan në mes të rrugës, dh

No Pic available
  • 2016-11-10

Pesë premtimet që presin votuesit e Donald Trump

Zotimi i Donald Trump për të “bërë Amerikën më të madhe”, ishin në vetvete një slogan i ngritur mbi disa premtime madhore që galvanizuan mbështetësit e tij dhe e ndihmuan atë për fitoren. Më poshtë, CNN rendit disa premtime të Trump që pritet të zbatohen duke filluar n

No Pic available
  • 2016-10-23

FOTOT mahnitëse/ 10 destinacionet më të preferuara në Gjermani

Qendra Gjermane e Turizmit DZT sërish kërkoi nga vizitorët e huaj të zgjedhin destinacionet e preferuara në Gjermani. Berlini nuk bën pjesë më në 10 të preferuarit, një kandidat gjermanoverior kaloi në vendin e parë. 10.Pjesa historike e Dresdenit. Zwinger-i në Dresden me muzetë e