Rezultate te kerkimit per termin: +Rustemi

Meta: total 1000 / total_found 1196 / time 0.000 / keyword[0] rustemi / docs[0] 1196 / hits[0] 1651 /
No Pic available
  • 2017-06-03

Veliaj: Lulin po se votoi Tirana ka një plan B, sngelet pa gjë

Në vijim të turit Tirana 2 vjet zgjuar, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi sot një takim me banorët e njësisë Nr 10, ku bëri një bilanc të punëve që janë kryer në këto dy vite në këtë zonë Kreu i Bashkisë deklaroi se këto investime janë realizuar falë vul

No Pic available
  • 2017-05-31

Rreth 40 zona në Tiranë do të kenë ndërprerje energjie

Gjatë orëve të natës së sotme do të ketë mungesë të energjisë elektrike në një sërë zonash në Tiranë. Kompania OSHE bën me dije se do të stakohet energjia në disa fidera 20 Kv të stacionit Qendër, për shkak të një procesi kontrolli të detyruar për mirëmbajtjen e rrjetit. P

Shkëndija elektrike djeg mjetin e parkuar në garazh
  • 2017-05-08

Shkëndija elektrike djeg mjetin e parkuar në garazh

Një automjet tip Benz me targa AA 122 MO është përfshirë nga flakët pasditen e sotme, duke u djegur plotësisht. Ngjarja ka ndodhur pranë Mitropolisë në Gjirokastër, në një garazh në lagjen 11 janari. Shërbimi zjarrëfikës ka mbërritur menjehere në vendngjarje duke neutralizuar dhe

No Pic available
  • 2017-04-26

Kamioni me 1.1 ton drogë drejt Greqisë, arrestohen doganierë dhe policë

Prokuroria për Krime të Rënda ka siguruar të dhëna të mjaftueshme hetimore, në bazë të të cilave rezulton se punonjës të Policisë dhe të doganës në Pikën e Kalimit Kufitar të Kakavijës kanë krijuar lehtësitë e nevojshme që një kamion me rreth 1.1 ton kanabis të kalojë në G

No Pic available
  • 2017-04-26

Lejuan drejt Greqisë kamionin me drogë, pranga 1 doganieri dhe 2 policëve

Një doganier dhe dy inspektorë policie të pikës kufitare të Kakvijës në Gjirokastër janë arrestuar në lidhje me kamionin me 1.1 ton drogë i cili u kalua për në Greqi. Ndërsa janë shpallur në kërkim një tjetër inspektor policie dhe shoferi i kamionit. Prokuroria për Krime të Rën

Kamioni me 1.1 tonë drogë drejt Greqisë, arrestohen doganierë dhe policë
  • 2017-04-26

Kamioni me 1.1 tonë drogë drejt Greqisë, arrestohen doganierë dhe policë

Prokuroria për Krime të Rënda ka siguruar të dhëna të mjaftueshme hetimore, në bazë të të cilave rezulton se punonjës të Policisë dhe të doganës në Pikën e Kalimit Kufitar të Kakavijës kanë krijuar lehtësitë e nevojshme që një kamion me rreth 1.1 ton kanabis të kalojë në G

Avni Rustemi, nga vrasja dhe balsamosja në 1924, tek hapja e arkivolit pas 58 vjetësh
  • 2017-04-22

Avni Rustemi, nga vrasja dhe balsamosja në 1924, tek hapja e arkivolit pas 58 vjetësh

Dy foto të rralla të Avni Rustemit në arkivol të viteve 1924 kur ai vdiq dhe në 1982 kur arkivoli u hap pas 58 vjetësh janë publikuar sot nga studiuesi dhe Kastriot Dervishi. Përmes një postimi në FB Dervishi shkruan: Më 20 prill 1924 Avni Rustemi u plagos nga Isuf Reçi. Dy ditë më von