Rezultate te kerkimit per termin: +Sabit +Brokaj

Meta: total 452 / total_found 452 / time 0.000 / keyword[0] sabit / docs[0] 898 / hits[0] 1303 / keyword[1] brokaj / docs[1] 575 / hits[1] 1376 /
No Pic available
  • 2017-05-04

Nga Xhufi, Monika e Skrapari, ja kë falenderoi Meta në fjalimin e fundit si kryetar i LSI

Lëvizja Socialiste për Integrim mblodhi sot Konventën Kombëtare ku pritet të zyrtarizohet lidershipi i ri i kësaj partie, Petrit Vasili kryetar dhe Monika Kryemadhi zv/kryetare. Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta bëri listën e tij të falenderimeve në fjalimin e fundit si kryetar i LSI. Falen

No Pic available
  • 2017-04-11

Çfarë pashë të shtunën në mbrëmje brenda çadrës

Nga Bedri Islami Të shtunën në mbrëmje isha në Tiranë. Nuk e di se cili nga miqtë e mi tha se do të ishte bukur nëse gjenim kohë dhe shkonim deri tek çadra në mesin e bulevardit, të cilën dikush synon ta quajë si çadrën e lirisë e dikush tjetër si vatra ku përmes tendës kërkon

No Pic available
  • 2017-03-28

Shumë shpejt do arrestohen peshqit e mëdhenj

Reforma në drejtësi po zvarritet pa fund. Kuvendi rihapi garën për Vetingun, si dhe për KLGJ e KLD, duke bërë që procesi të nisë nga e para. Të gjithë pyesin nëse reforma në drejtësi do të nisë të zbatohet apo do të ketë fatin e shumë ligjeve e nismave të tjera, që asnjëherë

Gazetari i vdekur i 96: Më groposën vetëm me mbathje, më menduan të vdekur
  • 2017-03-14

Gazetari i vdekur i 96: Më groposën vetëm me mbathje, më menduan të vdekur

Në 28 maj të vitit 1996, politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Shërbimit Informativ Kombëtar gjatë një proteste në sheshin Skënderbej. Ndër ta ishte dhe gazetari Bardhok Lala, i cili u rrah nga punonjës t

Ish-gazetari Bardhok Lala sjell dëshmi nga varri
  • 2017-03-13

Ish-gazetari Bardhok Lala sjell dëshmi nga varri

Në 28 majit të vitit 1996, politikanë, gazetarë vendas dhe të huaj u rrahën barbarisht nga policë civilë të forcave speciale dhe punonjës të Shërbimit Informativ Kombëtar gjatë një proteste në sheshin Skënderbej. Ndër ta ishte dhe gazetari Bardhok Lala, i cili u rrah nga punonjës

INTERVISTA / Brokaj: Loja e interesave serbe në Tiranë. Basha një karagjoz, Berisha shumë më tepër se një kriminel ordiner
  • 2017-03-02

INTERVISTA / Brokaj: Loja e interesave serbe në Tiranë. Basha një karagjoz, Berisha shumë më tepër se një kriminel ordiner

Doktor Sabit Brokaj, si gjithnjë, edhe këtë radhë është i drejtpërdrejt në analizën që i bën situatës politike në vend dhe në qëndrimin e prerë ndaj protestës që po bën opozita prej afro dy javësh në bulevardin përballë Kryeministrisë. Pse mendon Dr. Brokaj se e vetmja ka

Sabit Brokaj: Çadra e Sali Berishës për interesat serbo-­ruse
  • 2017-02-21

Sabit Brokaj: Çadra e Sali Berishës për interesat serbo-­ruse

Ish-­ministri i Mbrojtjes, Sabit Brokaj mendon se protesta maratonë e Partisë Demokratike, duke ngritur një çadër para Kryeministrisë, përkon me interesat e serbe dhe ruse në Ballkan. Brokaj nuk e përjashtoi ndikimin e një dore të huaj në lëvizjen e fundit të opozitës, ndërsa ku