Rezultate te kerkimit per termin: +Sabri +Hamiti

Total: 534
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:56.355Z

Pse po hesht Sabri Hamiti?

NÄ—nkryetari i LDK-sÄ— dhe deputeti i kÄ—saj partie politike Sabri Hamiti ka zgjedhur heshtjen dhe jo deklarimet pÄ—r zhvillimet politike nÄ— vend pas zgjedhjeve tÄ— 8 Qershorit. Hamiti megjithÄ—se Ä—shtÄ— njeriu i dytÄ— nÄ— LDK, ai nuk ka preferuar tÄ— flasÄ—

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.438Z

Sabri Hamiti,imazhi i albanizmës

Agron Gjekmarkaj Të hënën, më 10 maj, Presidenti i Republikës, Bamir Topi dekoroi me urdhrin e lartë, “Gjergj Kastrioti- Skënderbeu”, Sabri Hamitin me motivimin e spikatur “për kontributin e pazëvendësueshëm në mendimin modern shqiptar, në studimet albanologjike, si d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.646Z

Sabri Hamiti dekorohet nga Presidenti

TIRANë- Presidenti i Republikës, Bamir Topi dekoroi sot me Urdhrin "Gjergj Kastrioti Skënderbeu" Sabri Hamiti, me motivacionin: “Për kontributin e pazëvendësueshëm në mendimin modern shqiptar në studimet albanologjike, si dhe për rolin e luajtur në përballimin e sfidave h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.429Z

Në treg Albanizma nga Sabri Hamiti

Pas dy vëllimeve të para, Bioletra dhe Tematologjia, studiuesi i njohur i letrave shqipe, Sabri Hamiti sjell për lexuesin Albanizmën, një sprovë e tërë kushtuar Poetikës së letërsisë shqipe. Sabri Hamiti mëton dhe trajton në këtë vepër strukturën identitare e kulturore të letërsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.744Z

Sabri Hamiti dekorohet me Urdhrin "Gjergj Kastrioti Skënderbeu"

Presidenti i Republikës, Bamir Topi dekoroi dje me Urdhrin "Gjergj Kastrioti Skënderbeu" Sabri Hamiti, me motivacionin: “Për kontributin e pazëvendësueshëm në mendimin modern shqiptar në studimet albanologjike, si dhe për rolin e luajtur në përballimin e sfidave historike me të cilat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.606Z

Më në fund Sabri Hamiti mbeti jashtë

Sabri Hamiti, një prej figurave të shquara të Lidhjes Demokratike të Kosovës qysh prej themelimit të saj dhe një prej personave që ka qenë më afër Presidentit Rugova, nuk është përfshirë në strukturat udhëheqës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.282Z

Sabri Hamiti bëhet nënshtetas i Shqipërisë

Akademiku i njohur Sabri Hamiti ka marrë sot nënshtetësinë shqiptare, në një ceremoni të veçantë të organizuar nga Presidenca Shqiptare. Dorëzimi i nënshtetësisë është bërë nga presidenti, Bujar Nishani i cil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama