Rezultate te kerkimit per termin: +Sabri

Meta: total 1000 / total_found 3115 / time 0.001 / keyword[0] sabri / docs[0] 3115 / hits[0] 5146 /
Harta e re e qeverisjes në Kosovë dhe fati politik  i Isa Mustafës
  • 2017-06-15

Harta e re e qeverisjes në Kosovë dhe fati politik i Isa Mustafës

Enver Bytyçi Në Kosovë po vijon debati për krijimin e qeverisë së re. Të drejtën e e mandatit për qeverisje e ka partia ose koalicioni që ka marrë më shumë vota dhe sigurisht që kjo ka të bëjë me partitë PDK-AAK-Nisma. Presidenti i vendit ka detyrim kushtetues t’i japë manda

No Pic available
  • 2017-06-12

Sabri Fejzullahu i këndon Albaneses

Këngëtari nga Kosova, Sabri Fejzullahu ka publikuar projektin më të ri muzikor të titulluar Albanese. Ai ka ardhur këtë herë me një këngë ritmike, e cila i përshtatet më së miri sezonit të verës. Gjithë teksti i këngës ka të bëjë me bukurinë e një vajze që i ka lënë përsh

No Pic available
  • 2017-06-09

Musa Ramadani: Procesi i kujtesës tek shqiptarët duhet të jetë më i fuqishëm

  Nëse nuk do të isha këtu, do të isha në Vjenë duke vizatuar diçka në ajër. Musa Ramadani, një figurë e rëndësishme e letrave shqipe, do të shprehej kështu teksa mori në duar trofeun me çmimin e madh Kadare. Trofeu iu dorëzua nga Presidenti i Institutit Europian Pashko, Sela

Pas sulmit terrorist, qëndroi tre ditë duke u fshehur në dyqanin e qebapëve
  • 2017-06-08

Pas sulmit terrorist, qëndroi tre ditë duke u fshehur në dyqanin e qebapëve

Pronari i një dyqani ku shiten qebapë në Londër qëndroi tre ditë i fshehur pasi mendonte se nuk lejohej që të lëvizte. Birsen Sabri ishte brenda Café Rossi kur tre burra shkaktuan shpërthimin tragjik në urën e Londrës. Pasi dëgjoi për incidentin, ai  u mbyll në apartamentin e t

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

Itali, 28 vjeçari shqiptar midis 4 të arrestuarve për 44 kg drogë të kapur
  • 2017-05-12

Itali, 28 vjeçari shqiptar midis 4 të arrestuarve për 44 kg drogë të kapur

Një sasi prej 44 kg drogë është sekuestruar nga policia italiane në Reggio Emilia, ndërsa katër persona, njëri prej të cilëve shqiptar kanë përfunduar në pranga. Operacioni i organizuar pasdite vonë gjatë së enjtes, përfundoi me goditjen e bërthamës së një grupi që merrej me sh

Skënderi: Infermierët të pavlerësuar, të shtohet përfaqësimi i tyre në politikë
  • 2017-05-11

Skënderi: Infermierët të pavlerësuar, të shtohet përfaqësimi i tyre në politikë

Në kuadrin e Javës së Infermierisë, e cila ka iniciuar në datën 5 Maj me Ditën e Mamive dhe vijon deri në datën 12 Maj me Ditën e Infermierisë, Urdhri i Infermierit ka organizuar një aktivitet, në të cilin ai ka bërë me dije publikisht edhe njëherë problematikat, por edhe arritjet