Rezultate te kerkimit per termin: +Sabrija

Meta: total 10 / total_found 10 / time 0.000 / keyword[0] sabrija / docs[0] 10 / hits[0] 12 /
No Pic available
  • 2018-08-02

Një foto emblematike: Klithma e Kosovës

Luan Rama Kjo fotografi e fotografit francez Georges Merillon, që nga dita kur mori çmimin e fotografisë më të mirë të «World Photo Presse» më 1991, ajo u bë e njohur në të gjithë botën si dhe objekt i shumë analizave estetike, edhe pse vetë fotografia nuk kishte asnjë simbol apo

Fiks Fare denoncon skandalin në Sarandë: Arrestime me vetëm një dëshmi
  • 2017-11-23

Fiks Fare denoncon skandalin në Sarandë: Arrestime me vetëm një dëshmi

Skandal në komisariatin e Sarandës, ku katër persona janë arrestuar nga policia me dyshimin se kanë ndihmuar të arratiset një të arrestuar nga furgoni i policisë. Fiks Fare denoncon rastin e ndodhur më 5 nëntor në fshatin Vrinë, ku arrestimi i dy invalidëve dhe i dy të afërmve të ty

No Pic available
  • 2016-08-10

HISTORIA/ Burg dhe skamje, si u pushkatua familja më e pasur e Tiranës nga Enver Hoxha

Ndërsa luante me fëmijët e tjerë të lagjes përpara sheshit të Bashkisë në Durrës, Drita Tabaku dëgjon në altoparlant të buçasë emri i të atit. Mes të tjerëve jepej urdhri për tu pushkatuar edhe tregtari Ramazan Tabaku. Ajo nuk e kuptonte mirë se çfarë po ndodhte lotët i rridhn

No Pic available
  • 2015-11-05

Historia e Tabakhones së Tiranës, aty ky dëfreheshin bejlerët

Drini Pilkati Në krahun e majtë të fillimit të rrugës Elbasanit, pikërisht rreth 200 metra në brendësi të rrugës Ceno Sharra (sot Mihal Grameno), pas viteve 1900 ekzistonte një han (hotel për njerëz dhe kafshë), i cili quhej “Honi i Tabakve”. Quhej i tillë, pasi pronarët

No Pic available
  • 2014-07-20

Aktualitet lajme shkurt

Protesta   HEC-i në Mirditë, banorët dhunojnë punëtorët dhe përplasen me policinë   Banorët e fshatit Qafë Mollë në Mirditë kanë dalë sërish në protestë, duke bllokuar punimet që po kryen nga firma turke për ndërtimin e një hidrocentrali në këtë zonë. Ata kanë nx

No Pic available
  • 2011-03-11

Patrioti që i preu kokën diplomatit për këngën shqipe

11/03/2011  Historia e patriotit Sefer Efendi Kazazi, si u dënua me burgim të përjetshëm DURRES- Pak para se të shkosh tek godina disakatëshe e gjykatës dhe Prokurorisë së Durrësit gjendet një rrugicë që shtrihet në të majtë të rrugës dhe rrugica vijon të gjarpërojë dr

Jetonte në kasolle tek Ura e Dajlanit, bashkia merr në mbrojtje 10 vjeçaren
  • 2009-01-29

Jetonte në kasolle tek Ura e Dajlanit, bashkia merr në mbrojtje 10 vjeçaren

>E mitura shfrytëzohej nga babai i alkoolizuar për të lypur bashkë me motrat e saj Një familje me katër persona, që jeton poshtë mbikalimit tek Ura e Dajlanit është marrë në mbrojtje nga Bashkia e Durrësit. Familja Ymeri, që jeton në një barakë jashtë çdo kushti minimal, ka sensib