Rezultate te kerkimit per termin: +Sadija

Meta: total 177 / total_found 177 / time 0.000 / keyword[0] sadija / docs[0] 177 / hits[0] 357 /
Dritëroi ka ndihmuar Zogajn dhe Markun, si e refuzoi Berishën për tu anëtarësuar në PD
  • 2017-03-03

Dritëroi ka ndihmuar Zogajn dhe Markun, si e refuzoi Berishën për tu anëtarësuar në PD

Në vijim të rrëfimit të tij, vëllai i Dritëro Agollit, Tajari, tregon për marrëdhëniet mes shkrimtarit dhe Ismail Kadaresë, arsyet e ftohjes mes tyre, pas emërimit të Dritëroit në krye të Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë. As Dritëro Agolli nuk i ka shpët

Vëllai i Dritëroit: Historia e patreguar e ndarjes së tij me gruan ruse dhe djalin 7-vjeç
  • 2017-03-02

Vëllai i Dritëroit: Historia e patreguar e ndarjes së tij me gruan ruse dhe djalin 7-vjeç

Tajar Agolli, vëllai më i vogël i Dritëroit, ende nuk e ka marrë veten nga dhimbja që i ka shkaktuar ndarja nga jeta e shkrimtarit të njohur. Inxhinier elektrik në profesion, më i disiplinuar në regjim dhe shëndet, pasi shërbeu gjithë jetën në ushtri, Tajari ka të fiksuar shumë

Amaneti në letër i Dritëro Agollit
  • 2017-02-22

Amaneti në letër i Dritëro Agollit

E bija, hedh në letër momentet e fundit të shkrimtarit të madh Elona Agolli Atë ditë që shpresat e mjekëve për të hequr ato tuba që drejtonin frymëmarrjen e babit u bënë të mëdhaja , pasi ai po përpiqej vetë të frymëmerrte ,edhe gëzimi ynë ishte i madh. Pas orëve të zgjatura

Sadije Berisha: Vitet në Shqipëri me Shkëlzenin, më të vështirat për mua dhe fëmijët. Luli është djalë argëtues, por sbën për PD-në
  • 2017-02-20

Sadije Berisha: Vitet në Shqipëri me Shkëlzenin, më të vështirat për mua dhe fëmijët. Luli është djalë argëtues, por sbën për PD-në

Ish-bashkëshortja e Shkëlzen Berishës, Sadija, ka sqaruar statusin e saj për protestën e PD-së tre ditë më parë. Me këtë rast ajo jep edhe një mendin për Bashën, Ramën e Metën, ndërkohë që thotë se 5 vitet e saj në Shqipëri me Shkëlzenin, kanë qenë më të vështirat pë

Dritëroi në burgologjinë e Visar Zhitit
  • 2017-02-18

Dritëroi në burgologjinë e Visar Zhitit

Në librat Rrugët e Ferrit dhe Ferri i çarë, të botuara para ca vitesh, që autori i tyre, Visar Zhiti, i quan me neologjizëm burgologji, ndër të tjera gjejmë dhe copëza rrëfimesh për shkrimtarin Dritëro Agolli e të tjerë, të cilat dëshmojnë, mbase më mirë se një intervistë

Takim me Dritëro Agollin, çfarë i kërkoi nëna e Visar Zhitit. Shkrimtari: Do ndërhyj në Prokurori
  • 2017-02-17

Takim me Dritëro Agollin, çfarë i kërkoi nëna e Visar Zhitit. Shkrimtari: Do ndërhyj në Prokurori

Me të marrë haberin e keq se ma arrestuan djalin e vogël, thashë se luajta nga mentë. E kisha andej larg, në Kukës, më- sues maleve. Çheq tani korba unë o Zot, mos i lër të ma torturojnë, mbajua dorën! (I dridheshin buzët dhe zëri) Thashë të hidhesha nga dritarja a te rrotat e

Sadije Berisha thumbon Shkëlzenin për Shën Valentin: Dashuri është të mendosh edhe për fëmijët
  • 2017-02-15

Sadije Berisha thumbon Shkëlzenin për Shën Valentin: Dashuri është të mendosh edhe për fëmijët

Ish-bashkëshortja  e Shkëlzen Berishës, Sadija, ka një mesazh për babanë e fëmijëve të saj dërguar në ditën e Shën Valentinit. Ajo mori si dhuratë një buqetë me 50 trëndafila të bardhë dhe tre të kuq, të cilët kanë domethënien specifike. Vetë Sadija e shpjegoi nëpërmj