Rezultate te kerkimit per termin: +Sadik +Domi

Meta: total 62 / total_found 62 / time 0.000 / keyword[0] sadik / docs[0] 1719 / hits[0] 2621 / keyword[1] domi / docs[1] 1404 / hits[1] 2974 /
No Pic available
  • 2014-10-09

Shkolla e Bicajt në 100-vjetorin e saj (1914-18 tetor-2014)

1.- Në kushtet e pushtimit shumëshekullor osman, lufta për gjuhën dhe shkollën shqipe ishte shprehje e qëndresës aktive të popullit shqiptar, qëndresë që spikati sidomos gjatë Rilindjes Kombëtare. Por edhe pas Lidhjes së Prizrenit (1878) pengesat për hapjen e shkollave shqipe qen

NGA VEPRIMTARIA E MUHARREM BAJRAKTARIT KUNDËR PUSHTIMIT FASHIST (1941-1942)
  • 2014-10-05

NGA VEPRIMTARIA E MUHARREM BAJRAKTARIT KUNDËR PUSHTIMIT FASHIST (1941-1942)

"Në Lumë çeta trime e Muharrem Bajraktarit me popullin bujar e luftëtar të Lumës i dha grushte të forta milicisë..." - Rezoluta e Konferencës së Pezës (16 shtator 1942)Gjatë viteve 1935-1939 Muharrem Bajraktari pati jetuar në Francë, i përfshirë në organizatën "Bashkimi Kombëtar".

No Pic available
  • 2014-04-06

Emrat e personave që marrin tapitë sot

BASHKIA DURRËS 1. ADRIATIK QERIM LILOLLARI 2. NAIM REXHEP KARAJ 3. SOTIR FAIK SANCO 4. QAZIM RAMADAN KASEMI 5. SAMEDIN ISLAM KODHELI 6. IZMIN NEVRUS DINE 7. NAMIK RAMADAN LILOLLARI 8. MAKSIM SKENDER RUSTEM 9. IBRAHIM DEM DURO 10. SOKOL RAMADAN LILOLLARI 11. FLAMUR FASLLI HOXHA 12. DRINI RAMADAN LIL

No Pic available
  • 2014-03-04

Tiranë, kapen 5 të kërkuar brenda 24 orëve

Kapen për 24 orët e fundit në Tiranë 5 persona të kërkuar si dhe arrestohen disa të tjerë për vepra të ndryshme penale. Policia e Tiranës bën me dije se nga Seksioni Kundër Krimeve ndaj Jetës dhe Shëndetit u bë e mundur kapja e shtetasit në kërkim Ervis  Nake, 29 vjeç,  banues n

Dedushaj kryesues i Bordit Drejtues të SHSKUK-së
  • 2014-02-11

Dedushaj kryesues i Bordit Drejtues të SHSKUK-së

Me vendimi të Qeverisë, e në bazë të Ligjit tëëShëndetësisë, është formuar Bordi Drejtues i Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës (SHSKUK). Kjo është bërë të martën, nën kryesimin

Albpetrol i jep 100 milionë lekëFrangajt për “Gjeniun e vogël”
  • 2013-12-20

Albpetrol i jep 100 milionë lekëFrangajt për “Gjeniun e vogël”

TIRANE- Nuk është e thënë që të kenë të sosur lajmet dhe dokumentet për financimin nga buxheti i shtetit të kompanisë mediatike të Tv Klan të Aleksandër Frangajt. Kështu gazeta “Shqiptarja.com” edhe për ditën e sotme vijon të botojë të dhëna konkrete dhe të dokument

FAKSIMILET/ Përsëri Frangaj, Albpetrol jep 100 milionë lekë për spektaklin Gjeniu i vogël
  • 2013-12-20

FAKSIMILET/ Përsëri Frangaj, Albpetrol jep 100 milionë lekë për spektaklin Gjeniu i vogël

Gazeta TemA vazhdon të botojë të dhëna nga skandali i financimeve prej kompanisë shtetërore Albpetrol për kompaninë mediatike të Aleksandër Frangajt. Këtë herë bëhet fjalë për 100 milionë lekë që jepen për spektaklin e fëmjëve Gjeniu i vogël. Njësoj si kontratat e tjera, e