Rezultate te kerkimit per termin: +Sadikun

Meta: total 332 / total_found 332 / time 0.000 / keyword[0] sadikun / docs[0] 332 / hits[0] 403 /
No Pic available
  • 2017-06-15

Armando Sadiku i bashkohet PS-së: Edi Rama trajneri që i vjen shumë rrallë Shqipërisë

Armando Sadiku sulmuesi që shkroi historinë me përfaqësuesen kuqezi është bërë pjesë e fushatës elektorale të Partisë Socialiste të Shqipërisë. Sulmuesi i Luganos ditët e fundit ka xhiruar në Tiranë një spot elektoral për zgjedhjet e datës 25 qershor ku i dedikon 2 golat e tij n

Armando Sadiku, sërish protagonist te Lugano
  • 2017-04-10

Armando Sadiku, sërish protagonist te Lugano

Armando Sadiku nuk di të ndalet, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare shënoi sërish për Luganon në fitoren 4-2 ndaj Sion në javën e 27 të Superligës Zvicerane, ku protagonist i padiskutueshëm ishte dhe Ezgjan Alioski i cili shënoi 3 gola. Shqiptaro maqedonasi i cili e nisi në sulm bashkë me

No Pic available
  • 2017-03-26

Kombëtarja, Berisha e Balaj kandidojnë për Bosnjën

Kombëtarja Shqiptare hedh plotësisht pas krahëve humbjen me Italinë dhe fokusohet tërësisht në sfidën miqësore të së martës ndaj Bosnje Hercegovinës. Në kompleksin stërvitor në Durrës, djemtë e drejtuar nga trajneri Gianni De Biasi zhvilluan pasditen e së dielës seancën e dytë

Shqipëri e hidhur, Italia rrëzon kuqezinjtë, dështojnë dhe tifozët
  • 2017-03-25

Shqipëri e hidhur, Italia rrëzon kuqezinjtë, dështojnë dhe tifozët

Shqipëria u dorëzua në sfidën përballë Italisë e zhvilluar në stadiumin “Renzo Barbera” të Palermos. Kuqezinjtë nuk arritën të përballonin kombëtaren e kaltër duke u mposhtur me rezultatin 2-0. Pas një fillimi të mirë të ekipit shqiptar dhe një rasti të pastër të C

Zvicër, dy shqiptarë në formacionin e javës
  • 2017-02-27

Zvicër, dy shqiptarë në formacionin e javës

Fundjava në futbollin zviceran foli shqip. Dy shqiptarë shkëlqyen në javën e 22-të e Superligës helvete, duke u përfshirë në Formacionin e Javës nga gazeta më e madhe sportive në Zvicër, Blick. Bëhet fjalë për Taulant Xhakën dhe Armando Sadikun. Dy futbollistë vendimtarë në skua

Super Sadiku, gol spektakolar (VIDEO)
  • 2017-02-26

Super Sadiku, gol spektakolar (VIDEO)

Armando Sadiku ka arritur të shënojë një gol spektakolar duke i dhënë 3 pikëshin ekipit të Luganos, në transfertën ndaj St. Gallen. Bomberi kuqezi mori një top në hyrje të zonës dhe goditi menjëherë me të majtën duke shënuar një gol fantastik. Lugano drejtohet nga ish zv.trajner

Debuton Armando Sadiku
  • 2017-02-05

Debuton Armando Sadiku

p styletext-align justifyNis ne menyren me te keqe te mundshme aventura me Luganon per Armando Sadikun dhe Paolo Tramexanin Skuadra e sulmuesit te kombetares shqiptare eshte mundur keqas ne Bazel ndaj vendasve me rezultatin 4-0 Ne ndeshjen e pare te fazes se dyte te kampionatit zviceran te futbolli