Rezultate te kerkimit per termin: +Sadri +Abazi

Meta: total 585 / total_found 585 / time 0.000 / keyword[0] sadri / docs[0] 1344 / hits[0] 1934 / keyword[1] abazi / docs[1] 2622 / hits[1] 4385 /
No Pic available
  • 2019-04-07

Ja kush janë deputetët e PS që përfituan 111 miliardë lekë nga tenderat

Marrja e tenderave ka qenë një debat që gjithmonë ka trazuar politikën, me palët që akuzojnë njëra-tjetrën për favorizim oligarkësh. Provat flasin se disa deputetë kanë marrë tendera në kundërshtim me ligjin gjatë qeverisjes së Partissë Socialiste 4 deputetët e Partisë Sociali

Basha hap Dosjen 184: Ja kush janë ministrat dhe deputetët e përgjuar (EMRAT)
  • 2019-03-13

Basha hap Dosjen 184: Ja kush janë ministrat dhe deputetët e përgjuar (EMRAT)

Lulzim Basha u ndal sot në Dibër për të ftuar qytetarët e këtij qarku, për një pjesëmarrje masive në protestën e 16 marsit. Kreu i PD, tha se Dibra dhe dibranët e kanë vrarë frikën të parët dhe kanë ndezur shpresën për ti prirë marshimit të pandalshëm për rrëzimin e qeveris

Ekskluzive Top Story/ Deputeti Sadri Abazi paraqiti kursin e shoferave për Universitet
  • 2019-01-17

Ekskluzive Top Story/ Deputeti Sadri Abazi paraqiti kursin e shoferave për Universitet

Disa deputetë kanë gjetur marifete të tjera për ti shtuar vlerat CV-së së tyre në fushën e arsimit. Ata bëjnë kurse të rëndomta disajavore ose mujore jashtë shtetit dhe më pas i fusin në CV sikur janë të diplomuar. Rasti më tipik i kësaj hileje është deputeti socialist Sadri A

Veliaj: Njësia 4 simbol i transformimit të Tiranës, në 2019 ndërhyrje kapilare
  • 2018-10-17

Veliaj: Njësia 4 simbol i transformimit të Tiranës, në 2019 ndërhyrje kapilare

Njësia 4 ishte ndalesa e dytë e turit të dëgjesave me qytetarët e Bashkisë së Tiranës për Buxhetin 2019 dhe bilancin e punës së realizuar në këto 3 vjet. Nga shkolla e re Ardian Klosi, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, theksoi se Njësia 4 është simbol i transformimit që k

Tahiri dorëzoi mandatin, kush e zëvendëson në Kuvend (Lista)
  • 2018-05-03

Tahiri dorëzoi mandatin, kush e zëvendëson në Kuvend (Lista)

Pasi ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dha dorëheqjen si deputet edhe pse i pavarur, pritet që PS-së ti shohet një deputet, pasi Tahiri e fitoi mandatin nga lista e PS-së, edhe pse kjo forcë e largoi nga grupi i tyre parlamentar. Në listën shumëemërore të PS-së, prë zgjedhjet e 2

No Pic available
  • 2017-10-31

25 deputetët me më shumë të ardhura

Tom Doshi vijon të jetë deputeti më me më shumë të ardhura edhe për vitin 2016. Open Data Albania ka renditur deputetët e Kuvendit të shkuar (një pjesë e madhe të e të cilëve janë sërish deputetë) sipas vlerave për të ardhura të deklaruara për vitin 2016. Në hulumtimin e saj OD

No Pic available
  • 2017-06-28

Mbyllet procesi i numërimit në rang kombëtar, Zguri: Rezultatet paraprake për çdo parti

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deklaroi sot mbylljen e procesit të numërimit të votave. Ka qenë pikërisht kreu I KQZ, Klement Zguri I cili publikoi dhe  rezultatet paraprake të mbërritura në mënyrë elektronike. Zguri theksoi se në mbarë vendin në votime morën pjesë 46.72 përqind vot