Rezultate te kerkimit per termin: +Safety

Total: 189
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.782Z

Aksidenti, hyrje "vrasëse" e Safety Car

Del nga bokset, duke ecur shumë ngadalë dhe përplaset me një BMV. Kjo ka ndodhur gjatë një gare për Botërorin e "Turizmit VTÇ", në cirkuitin francez të Pau. Një pistë urbane, ku veturat garojnë pa pasur mundësi për t‘u shmangur, prandaj aksidentet janë të shpeshta. Pas një nisje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.787Z

Safety “Killer” Car

Nje aksident i cuditshem ka ndodhur gjate gares Grand Turizmo qe zhvillohej ne France. Makina Sejfti Kar qe zakonisht perdoret per te qetesuar situatat ka shkatuar nje aksident te rende qe nuk eshte pare ndonjehere. Duket se mosha e vjeter e pilotit ka influencuar ne kete aksident.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:42.407Z

GPS-i i makinës zbulon trafikun e drogës nga Shqipëria drejt Athinës

Një sasi prej 122 kg kanabis u sekuestrua gjatë një aksioni të antidrogës greke në afërsi të Janinës. Lënda narkotike ishte ngarkuar në kufirin shqiptaro-grek, në vendin e quajtur Meligus. Sipas palës greke, Antidroga e Janinës kishte informacion në rrugë operative se një sasi e mad

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.092Z

F1, Massa: Gara jonë u shkatërrua

“Gara jonë u shkatërrua”. Kështu është shprehur Felipe Massa për çmimin e Madh të Europës. Piloti brazilian i Ferrarit përfundoi jashtë zonës së pikëve në garën e zhvilluar të dielën në Valencia. Shkak ka qenë Lewis Hamilton që me McLaren-Mercedes, ka k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.925Z

Massa: Gara e Brazilit, e paparashikueshme

Sipas ferraristit, gjithcka eshte absolutisht e paparashikueshme dhe titullin boteror mund ta vendose edhe regjimi i Safety Car. Felipe Massa beson dhe shreson shume ne surprizat e cmimit te madh te Brazilit ku do te caktohet edhe kampioni i ketij sezoni ne Formula 1. Braziliani i F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.386Z

Çfarë ndodh kur je e dehur dhe ecën mbi shinat e trenit?

Një grua e dehur u filmua duke ecur mbi shinat e trenit teksa treni ishte vetëm disa metra larg saj. Pamjet tregojnë gruan që lëkundet në këmbë mbi shina. Punonjësit e stacionit të trenit dhe pasagjerët në pritje të zënë në panik arritën të tërheqin femrën e dehur mbi platformë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.555Z

Për Gjakovën nesër festë e dyfishtë, hapet fabrika Intertex me 120 punëtorë

Nesër, në Ditën e Pavarësisë së Kosovës, Gjakova ka arsye edhe për festë më të madhe. Në këtë qytet nesër do të përurohet fabrik Intertex Kosova, në të cilën do të punojnë 120 gjakovarë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama