Rezultate te kerkimit per termin: +Sahit +Jashari

Meta: total 119 / total_found 119 / time 0.000 / keyword[0] sahit / docs[0] 768 / hits[0] 1035 / keyword[1] jashari / docs[1] 2747 / hits[1] 5415 /
Ja emrat për statusin e invalidit për Drenicë (Dokument)
  • 2015-04-10

Ja emrat për statusin e invalidit për Drenicë (Dokument)

Zona Operative e Drenicës ka përfunduar procesin e verifikimi të kategorive të dala nga lufta e UÇK-së. Në publikimin thuhet se janë 1 mijë e 132 invalidë të UÇK-së dhe 640 dëshmorë. STATUSI I INVALIDIT 1. Adem M. Osmani 006331 Izbicë 2. Adem S. Buliqi 004207 Qubrel 3. Afrim A. Geci

ALUIZNI publikon emrat e 881 përfituesve të legalizimeve në Durrës
  • 2015-04-02

ALUIZNI publikon emrat e 881 përfituesve të legalizimeve në Durrës

Zyra e ALUIZNI-t për Qarkun e Durrësit ka publikuar emrat e 881 qytetarëve të cilët duhet të paraqiten për të tërhequr faturat e parcelës ndërtimore dhe për të lidhur kontratat e fitimit të pronësisë së truallit. Qytetarët e poshtëshënuar në listë u përkasin zonave informale

Legalizimi, lista me 589 emrat e zonës së ish-Kënetës që kanë gati faturat
  • 2015-03-26

Legalizimi, lista me 589 emrat e zonës së ish-Kënetës që kanë gati faturat

Zyra e ALUIZNI-t për Qarkun e Durrësit njofton qytetarët e poshtëshënuar që i përkasin zonës së ish- Kënetës në Durrës, se duhet të paraqiten pranë zyrave të ALUIZNI-t në qytetin e Durrësit për të tërhequr faturat e parcelës ndërtimore dhe për të lidhur kontratat e fitimit

Lladrovci demanton Jakup Krasniqin: Lajmin për bombardimet e mori nga unë
  • 2015-03-24

Lladrovci demanton Jakup Krasniqin: Lajmin për bombardimet e mori nga unë

Ish-deputeti i PDK-së, tani ambasador i Kosovës në Shqipëri, Ramiz Lladrovci, ka demantuar Jakup Krasniqin, i cili kishte thënë se lajmin për fillimin e bombardimeve e kishte marrë nga një diplomat gjerman, para se të fillonin bombardimet. Lladrovci

Protesta nëse nuk u njihet statusi të gjithë dëshmorëve
  • 2015-03-14

Protesta nëse nuk u njihet statusi të gjithë dëshmorëve

Një komision i ngritur nga familjet e dëshmorëve ka paralajmëruar se do të shqyrtojë mundësinë e organizimit të protestave të cilat do të zgjasin deri në realizimin e kërkesave për njohjen e statusit zyrtar të dëshmorëve të rënë në fushën e nderit. Ky komision ka kundërshtuar

Protesta nëse nuk iu njihet statusi të gjithë dëshmorëve të kombit
  • 2015-03-14

Protesta nëse nuk iu njihet statusi të gjithë dëshmorëve të kombit

Komisioni i Familjeve të Dëshmorëve të Kombit ka paralajmëruar se do të shqyrtojë mundësinë e organizimit të protestave të cilat do të zgjasin deri në realizimin e kërkesave për njohjen e statusit zyrtar të dëshmorëve të rënë në fushën e nderit. "Dëshmorët e anashkaluar e q

Këta janë 135 dëshmorët e kombit që nuk u njihet statusi i dëshmorit
  • 2015-03-12

Këta janë 135 dëshmorët e kombit që nuk u njihet statusi i dëshmorit

Komisioni i Familjeve të Dëshmorëve të Kombit ka reaguar lidhur me anashkalimin e dëshmorëve të kombit të rënë gjatë viteve '80-a e më herët, të cilëve nuk iu njihet statusi i dëshmorit! Ky komision ka kërkuar që t'u njihet statusi të gjithë dëshmorëve të kombit. Ata kanë par