Rezultate te kerkimit per termin: +Saimir +Ministre

Total: 104
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.953Z

Felaj ministre, Artan Lame refuzon mandatin e deputetit/ Anila Agalliu pritet të hyjë në Kuvend

Vendimi i papritur i Ilirjan Celibashit për t’u dorëhequr për arsye personale dhe profesionale nga posti i ministrit të Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe emërimi në këtë detyre i deputetes Ermonela Felaj, është shoqëruar me një tjetër ndryshim në listën e deputet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.320Z

Zbardhen emrat e zv/ministrave. Ministria e Brendshme thyen rekord

Kryeministri Edi Rama do prezantojë nesër në Asamblenë e PS emrat e zv/ministrave të rinj. Report Tv ka zbardhur emrat e zv/ministrave të cilët do jenë pjesë e kabinetit qeveritar. Kështu, zv/ministre e Jashtme pritet të propozohet Artemis Dralo, zv/ministre e Brendshme Rovena Voda, zv/mi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.821Z

Kabineti i ri qeveritar betohet në Presidencë në orën 17:00

TIRANE - Ndërsa në Kuvend po vijojnë diskutimet për programin qeverisës, fjalën po e marrin vetëm deputetët e djathtë, çka tregon se deputetët e mazhorancës nuk do të flasin para Kuvendit, për të përmbyllur përpara orës 17:00 seancën maratonë që ka nisur prej paradites së të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.829Z

Kabineti i ri qeveritar betohet në Presidencë në orën 18:00

TIRANE - Ndërsa në Kuvend po vijojnë diskutimet për programin qeverisës, fjalën po e marrin kryesisht deputetët e djathtë, çka tregon se deputetët e mazhorancës do të flasin pak para Kuvendit, për të përmbyllur përpara orës 17:00 seancën maratonë që ka nisur prej paradites së t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.821Z

Kabineti i ri qeveritar betohet sot në Presidencë

Pas votimit në Parlament, kabineti i ri Rama do të betohet përpara Presidentit të Republikës Bujar Nishani. Burime për Ora News bëjnë me dije se ceremonia e betimit në Presidencë e qeverisë së re do të zhvillohet në orën 18:00. Që të gjithë ministrat e rinj, do të firmosin para pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.232Z

Sokol Balla: Javën tjetër nis hakmarrja e Rilindjes; këta janë ministrat e rinj

Gazetari Sokol Balla, njëkohësisht drejtues i emisionit Top Story, shprehet se javën e ardhshme, me publikimin e emrave të ministrave të rinj, do të nisë hakmarrja e Edi Ramës dhe Rilindjes. Në opinionin e publikuar në Albanian Free Press, Balla thekson se kriteri kryesor që do të ndi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.574Z

Rama mbledh qeverine

Kryeministri i zgjedhur, Edi Rama është takuar ministrat e rinj të kabinetit të tij, të cilët i propozoi një ditë më parë. Takimi është zhvilluar në selinë e Partisë Socialiste, bëjnë të ditur burime z

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama