Rezultate te kerkimit per termin: +Saimir +Tahir

Meta: total 125 / total_found 125 / time 0.000 / keyword[0] saimir / docs[0] 13641 / hits[0] 19791 / keyword[1] tahir / docs[1] 2362 / hits[1] 3395 /
Marrëzia u zgjat me ligj; U ndryshua me kërkesë të deputetëve
  • 2018-04-16

Marrëzia u zgjat me ligj; U ndryshua me kërkesë të deputetëve

Një muaji pasi qeveria e kryeministrit Rama nisi punën në tetor të vitit 2013-ës, nisi aksionin e njohur Fundi i marrëzisë kundër pikave të paligjshme te basteve dhe lojërave të fatit. Operacioni u drejtua nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe mijëra makineri u sekuestruan, q

No Pic available
  • 2017-07-27

LISTA/ Dalin emrat, ja kush janë 977 fituesit e kredive të buta në Tiranë

TIRANE-Komisioni i Strehimit pranë Bashkisë së Tiranës ka caktuar më në fund emrat e familjarëve që përfitojnë kredi të butë. Bëhet fjalë për 977 banorë të Tiranës, të cilët kanë plotësuar të gjitha kushtet për tu përzgjedhur nga lista me 2257 aplikantë. Por në rel

No Pic available
  • 2017-07-26

Një mijë emrat e përfituesve të kredisë së butë nga Bashkia e Tiranës

Rreth një mijë familje të reja në Tiranë do të përfitojnë sot një kredi të butë. Këshilli Bashkiak pritet që të miratojë në mbledhjen e sotme listën e atyre që do të përfitojnë nga zbatimi i programit social të strehimit për kreditë e buta për blerjen e një shtëpie, duke m

Koço Kokëdhima sulmon ambasadorin e OSBE-së dhe thotë se: Edi Rama po na sjell një tjetër 97-të
  • 2017-03-13

Koço Kokëdhima sulmon ambasadorin e OSBE-së dhe thotë se: Edi Rama po na sjell një tjetër 97-të

Koço Kokëdhima thotë se vendi është drejt trazirave të forta, si ato të 97-s. Dy dekada pas marsit 1997 që zhyti vendin në tragjedi dhe ktheu mbrapsht orën e Shqipërisë, hija e kaosit politik, me pasoja po aq të rënda si atëherë, qëndron mbi kokën e shqiptarëve. Ashtu si atëh

Tahir, Tahir Lluku Babashta!
  • 2017-03-12

Tahir, Tahir Lluku Babashta!

Nga Bledi Mane Public Enemy fb.com/bledi.mane instagram.com/bledimane E mbani mend kur ne shtatorin e 2013-es hynte ne dyert e Ministrise se Rendit socialisti Saimir Tahiri? Nje djale tiranas simpatik, i paster, elokuent ne komunikim, pragmatist. Gjeti nje situate krimi alarmante, nje godine m

Durrës, ministri Tahiri inauguron Zyrën e Gjendjes Civile në Kënetë
  • 2017-02-01

Durrës, ministri Tahiri inauguron Zyrën e Gjendjes Civile në Kënetë

Çelet Zyra e Gjendjes Civile në Kënetë, Durrës dhe në këtë inaugurim ishte pranishëm ministri i Brendshëm Saimir Tahir. Njësia administrative Kënetë është krijuar në vitin 2004 me vendim të Këshillit Bashkiak. Prej krijimit, aty nuk ka pasur shërbim të Gjendjes Civile. Kjo njësi

Dritan Hila: Presidenca, garë mes Kodhelit e Vasilit dhe surprizat e tjera të 2017-ës
  • 2017-01-06

Dritan Hila: Presidenca, garë mes Kodhelit e Vasilit dhe surprizat e tjera të 2017-ës

Nga Dritan Hila Kur një site, periferik, grek publikoi lajmin se Mimi Kodheli, Ministrja e Mbrojtjes e shqiptarëve kishte punuar si kërcimtare në një klub nate, pakkush pati mendjen e ftohtë të pyeste veten sesi ndodhi që një lajm i paverifikuar, papritmas u peshkua nga një site opozitar s