Rezultate te kerkimit per termin: +Saimri +Tahiri

Meta: total 19 / total_found 19 / time 0.000 / keyword[0] saimri / docs[0] 22 / hits[0] 22 / keyword[1] tahiri / docs[1] 20012 / hits[1] 49467 /
Tahiri dorëzoi mandatin, kush e zëvendëson në Kuvend (Lista)
  • 2018-05-03

Tahiri dorëzoi mandatin, kush e zëvendëson në Kuvend (Lista)

Pasi ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri dha dorëheqjen si deputet edhe pse i pavarur, pritet që PS-së ti shohet një deputet, pasi Tahiri e fitoi mandatin nga lista e PS-së, edhe pse kjo forcë e largoi nga grupi i tyre parlamentar. Në listën shumëemërore të PS-së, prë zgjedhjet e 2

Sajmir Tahiri sot te Krimet për Habilajt, Sotën e Audi-n
  • 2017-12-15

Sajmir Tahiri sot te Krimet për Habilajt, Sotën e Audi-n

Saimir Tahiri është thirrur për tu pyetur sot në orën 9.30 te krimet e rënda nga gjyqtarja Liljana Baku. Ligji parashikon thirrjen e ish-ministrit të brendshëm brenda 5 ditëve nga zbardhja e vendimit që i ndaloi daljen jashtë shtetit dhe bllokimin e pasaportës. Burime nga Krimet e Rënda

Sajmir Tahiri nesër te Krimet për Habilajt, Sotën e Audi-n
  • 2017-12-14

Sajmir Tahiri nesër te Krimet për Habilajt, Sotën e Audi-n

Saimir Tahiri është thirrur për tu pyetur nesër në orën 9.30 te krimet e rënda nga gjyqtarja Liljana Baku. Ligji parashikon thirrjen e ish-ministrit të brendshëm brenda 5 ditëve nga zbardhja e vendimit që i ndaloi daljen jashtë shtetit dhe bllokimin e pasaportës. Burime nga Krimet e Rë

Andi Bushati: Rama i frikësohej një përplasje me Tahirin, ndaj bëri kurban dhe tre të tjerët
  • 2017-03-13

Andi Bushati: Rama i frikësohej një përplasje me Tahirin, ndaj bëri kurban dhe tre të tjerët

Andi Bushati ka komentuar ndryshimet e fundit në qeveri. Sipas tij, Rama i është trembur një përplasje me Tahirin, ndaj dhe bëri kurban edhe tre ministrat e tjerë. Ja çfarë shkruan Bushati, në portalin e tij Lapsi.al: E pashë Ben Blushin, në intervistën e së dielës me Adi Krastën

Padia Tahiri KLD e Nishanit dhe Gjin Gjonit nuk ma mbyll dot gojen
  • 2016-06-13

Padia Tahiri KLD e Nishanit dhe Gjin Gjonit nuk ma mbyll dot gojen

Transmetuar me 13062016 - 1321 Tirane 13 qershor 2016 NOAal- Ministri i Brendshem Saimri Tahiri ka reaguar ashper ndaj Keshillit te Larte te Drejtesise pas padise se bere ndaj tij lidhur me deklaratat qe ministri ka bere ndaj gjyqtarit Arjan Aliaj pas pezul

REPLIKAT E PLOTA/ Blushi përplaset me Tahirin, Ahmetajn, Gjylametin e Braçen
  • 2016-06-03

REPLIKAT E PLOTA/ Blushi përplaset me Tahirin, Ahmetajn, Gjylametin e Braçen

Replika të ashpra ka pasur në Kuvend sot edhe pse ka munguar opozita. Debati është krijuar pas fjalës së deputetit socialist Ben Blushi, i cili ka akuzuar dhe kritikuar qeverinë se po mbron një përdhunues, duke e pasur fjalën këtu për ish-kreun e Bashkisë së Kavajës Elvis Rroshi.

Basha Meta dhe Tahiri jane nen akuza te pakaperdishme
  • 2015-09-04

Basha Meta dhe Tahiri jane nen akuza te pakaperdishme

Transmetuar me 04092015 - 1710 PUBLICITET Kryetari i opozites Lulzim Basha foli serish pak caste me pare mbi akuzat qe ngrihen sipas tij ndaj kreut te Parlamenti kurse shtoi dhe emrin e ministrit te Brendshem Saimri Tahiri ne