Rezultate te kerkimit per termin: +Sakaq +Gjykata

Meta: total 509 / total_found 509 / time 0.002 / keyword[0] sakaq / docs[0] 8759 / hits[0] 9699 / keyword[1] gjykata / docs[1] 74078 / hits[1] 142344 /
Babalja, Ervin Salianji merret i pandehur nga Prokuroria
  • 2019-03-06

Babalja, Ervin Salianji merret i pandehur nga Prokuroria

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, është marrë si i pandehur nga Prokuroria e Tiranës. Salianji është thirrur nga organi i akuzës për tu njohur me akuzat e çështjes Xhafaj-Babale, ku akuzohet për kallëzim të rremë. Mësohet se dosja e ish-deputetit është dërguar n

Grabiti banesën e Elton Çiçës në 2015, kapet pas 4 vitesh një nga autorët (EMRI)
  • 2019-01-22

Grabiti banesën e Elton Çiçës në 2015, kapet pas 4 vitesh një nga autorët (EMRI)

Një 30-vjeçar është arrestuar nga policia e Tiranës në zonën e Yrshekut. Ai dyshohet të jetë një prej autorëve që në vitin 2015 grabitën me armë shtëpinë e prindërve të të ndjerit Elton Çiça, i cili u ezkekutua në një lokal në kryeqytet. Për grabitjen e ndodhur katër vite

Masakra në Mat, arrest me burg për autorin e dyshuar
  • 2018-10-15

Masakra në Mat, arrest me burg për autorin e dyshuar

Gjykata ka marrë vendimin për autorin e dyshuar për vrasjen e trefishtë në Mat, ku tre persona humbën jetën dhe një tjetër mbeti i plagosur. Arrest me burg u vendos për 51-vjeçarin Kujtim Koxha, i cili do të qëndrojë në qeli në vijim të hetimeve. Sakaq ai ka pranuar në gjykatë faj

Pritet pretenca për Shullazin, policia blindon Krimet e Rënda
  • 2018-09-25

Pritet pretenca për Shullazin, policia blindon Krimet e Rënda

Prokuroria do të japë sot pretencën për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij, në Gjykatën e Krimeve të Rënda. Kështu do të mësohet dënimi që do të kërkojë organi i akuzës, ku dy nga prokurorët e çështjes janë Donika Prela dhe Gentian Osmani, teksa emrat e dy prokurorëve të tjer

Vdekja e 21-vjeçares në Fier, mjekja pezullohet nga detyra
  • 2018-05-25

Vdekja e 21-vjeçares në Fier, mjekja pezullohet nga detyra

Pezullohet nga detyra mjekja e urgjencës së spitalit të Fierit, Ina Rruzhdija, pas vdekjes së 21-vjeçares Xhuljeta Gjeka. Pezullimi i saj është bërë me vendim gjykate, pas denoncimit nga familjarët e së ndjerës për mjekim të pakujdesshëm. Në dëshminë e tyre familjarët shprehen se

Akuza për mashtrim, Apeli lë në burg dentisten e Vip-ave
  • 2018-03-15

Akuza për mashtrim, Apeli lë në burg dentisten e Vip-ave

Stomatologia e ‘Vip”-ave, Olesia Duka do të vijojë të qëndrojë në burg. Gjykata ka vendosur ta lëjë sërish në fuqi masën e sigurisë arrest në burg për 38-vjeçaren, e cila akuzohet për mashtrim. Gjykata e Apelit në Durrës nuk pranoi kërkesat e avokatit të Olesia Dukës

U vra gjatë grabitjes, Parlamenti 1 minutë heshtje për Agur Vrenozin
  • 2018-03-05

U vra gjatë grabitjes, Parlamenti 1 minutë heshtje për Agur Vrenozin

Parlamenti ka mbajtur 1 minutë heshtje në nderim të Agur Vrenozit, 54-vjeçarit që mbeti i vrarë në grabitjen e një pike këmbimi valutor këtë të premte në Fier, pasi i shkoi në ndihmë pronarit të exchange. Ishte deputeti demokrat Luan Baçi, ai që kërkoi nderimin nga ana e deputetë