Rezultate te kerkimit per termin: +Sakaq

Total: 8751
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.966Z

Saimir Tahiri propozon një ligj për dënimin e dhunës ndaj kafshëve që sakaq ekziston

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri publikoi në Facebook një propozim të tij të ri ligjor që ndëshkon me gjoba dhunën ndaj kafshëve ose ndërsimin e kafshëve kundër njëra-tjetrës për baste. Por ka një problem... një ligj i tillë sakaq ekziston. Autor: Gjergj Erebara | BIRN | Tiran

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.729Z

Treni tërheq zvarrë 50 m makinën në Laprakë, plagoset rëndë shoferi

Tiranë- Treni ka përplasur një manikë paraditën e së hënës në zonën e shinave prapa Spitalit Ushtarak në Tiranë, duke lënë të plagosur rëndë drejtuesin e mjetit. Mësohet se ngjarja ka ndodhur tek mbikalimi i Laprakës dhe mjeti tip Benz me targë TR 2541 T është tërhequr zvarrë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.854Z

Memushaj shenon per Peskaren

e Diele 21 Dhjetor 20141341 pm brbrMesfushori i Peskares Ledian Meushaj shenoi golin e pare ne barazimin 2-2 ne transferte ndaj Peruxhias Ishte minuta e 26-te kur miqte fituan nje penallti me ane te Manieros madje arbitri nxori ne kete rast edhe portierin e Peruxhias me karton t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.866Z

Ndihmesi i Kuzhese edhe trajner i shpresave

Josip Kuzhe pas emerimit ne stolin kuqezi do te sjelle ne Tirane, si pjese te stafit te tij te punes edhe nje ndihmes-trajner dhe nje fizioterapist. Ndihmesi i Kuzhese do te jete Xhemal Mustedanagic, i cili eshte zyrtarizuar gjate dites se djeshme. Kuzhe dhe stafi i tij do te qendrojne ne Tirane, sa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.232Z

Basha: Po përpiqemi të gjejmë 2 djemtë

Tiranë, 13 Mars NOA - Me urdhër të Ministrit të Brendshëm Lulzim Basha, është krijuar një grup emergjence i kryesuar nga Zëvendësministri Peka, drejtori i Emergjencave Civile Alfred Olli dhe drejtues të Drejtorisë së Policisë së Shtetit, për tu ardhur në ndihmë dy djemve shqipta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.472Z

Rrahu foshnjën 3 vjeç, dënohet me 18 muaj shërbim prove kujdestarja në Durrës

Kujdestarja e Shtëpisë së Fëmijës në qytetin bregdetar, Dafina Fama, e cila u akuzua se dhunoi një të mitur 3 vjeç është dënuar nga Gjykata e Durrësit me 18 muaj shërbim prove. Sakaq, prokuroria ka kërkuar 3 muaj burg për kujdestaren, ndaj të cilës rëndon akuza për veprën penale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.482Z

Kërcënohen me jetë futbollistët e Librazhdit, për fitoren e Pogradecit

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sot në afërsi të Krujës, ku futbollistët e skuadrës së Librazhdit janë kërcënuar me jetë nga persona ende të paidentifikuar. Nga të dhënat paraprake, mësohet se disa persona që udhëtonin me një mjet tip Furoristradë, kanë ndaluar autobusin me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama