Rezultate te kerkimit per termin: +Sakrifikimi

Meta: total 154 / total_found 154 / time 0.000 / keyword[0] sakrifikimi / docs[0] 154 / hits[0] 161 /
Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

Dacia Maraini: Pse u ndava me Alberto Moravinë
  • 2017-05-15

Dacia Maraini: Pse u ndava me Alberto Moravinë

Një djenjë qetësie rrethon portretin e Dacia Marainit. Është një grua, e cila të bën të mendosh për ato mijëra gra, të cilat me kalimin e kohës kanë konsoliduar idenë se ekzistojnë lidhje apo aleanca, nga të cilat bota mashkullore shpesh është e përjashtuar. Qesh, në intimiteti

No Pic available
  • 2017-03-13

Shkarkimi i ministrave/ Rama largoi rivalët e Erion Veliajt

Deputeti i PD-së Astrit Patozi ka komentuar lëvizjet e fundit brenda maxhorancës dhe paralajmërimin për shkarkimin e 4 ministrave, midis tyre Saimir Tahirin. Nëpërmjet një shënimi në Facebook, Patozi shkruan se Edi Rama pastroi me këtë rast të gjitha ferrat, që i shponin këmbët Erion

Patozi e ka një shpjegim pse Rama shkarkoi ministrat dhe nuk ka të bëjë me presionin e opozitës
  • 2017-03-12

Patozi e ka një shpjegim pse Rama shkarkoi ministrat dhe nuk ka të bëjë me presionin e opozitës

Deputeti i Partisë Demokratike Astrit Patozi shpjegon se përse kryeministri Edi Rama shkarkoi katër ministrat. Me anë të një statusi në faqen e tij Facebook ai shkruan se: Edi Rama i pastroi me këtë rast te gjitha ferrat, që i shponin këmbët Erion Veliajt, jo vetëm rivalet, por edh

No Pic available
  • 2017-03-08

Bushati uron 8 Marsin: Shkodra lindi nga sakrifikimi i një gruaje

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i shoqëruar nga Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli zgjodhën Shkodrën, për të kaluar momente festive me gratë e vajzat intelektuale. Në ditën e 8 Marsit, dy Ministrat pohuan se gruaja shkodrane, është modeli më i mirë i integritetit të njeriut. Historia

No Pic available
  • 2017-02-14

Shën Valentini apo valentini im?

Nga Miron Çako* Kur afrohet muaji shkurt, shumica e njerëzve në glob në përgjithësi të rinjve por edhe jo vetëm, iu shkon mendja dhe mezi presin 14 Shkurtin, ditën e shën Valentinit apo ditën e të dashuruarve. Duke jetuar në një kohë lirie, pa kufizime morale, sipas parimit gjithçka

No Pic available
  • 2016-12-13

Dashuri në distancë? Po, është e mundur

Në shoqërinë e ditëve të sotme, historitë e dashurisë në distancë janë gjithnjë e më të shpeshta, edhe pse duhet saktësuar mirë se çlloj distance është dhe sa angazhuese mund të jetë. Nëse çiftin e ndajnë vetëm 200 km, situata është e qëndrueshme, por në të kundërt, në