Rezultate te kerkimit per termin: +Sala +Mustafa

Meta: total 193 / total_found 193 / time 0.000 / keyword[0] sala / docs[0] 1176 / hits[0] 1901 / keyword[1] mustafa / docs[1] 17424 / hits[1] 38688 /
No Pic available
  • 2017-02-07

Sekuestrohen 500 kg kanabis, pesë në pranga, një në kërkim

Një sasi prej 500 kg kanabisi është sekuestruar në tre operacione paralele të zhvilluara gjatë ditës së djeshme, 6 shkurt 2017, në Durrës. Policia e qytetit bregdetar ka vënë në pranga pesë persona të dyshuar si posedues të lëndës narkotike, ndërsa ka shpallur në kërkim një tje

Durrës, sekuestrohen 500 kg kanabis, arrestohen 5 persona, 1 në kërkim
  • 2017-02-07

Durrës, sekuestrohen 500 kg kanabis, arrestohen 5 persona, 1 në kërkim

Policia e Durrësit në bashkëpunim me atë të Shijakut ka sekuestruar një sasi prej 500 kg lëndë narkotike të llojit kanabis sativa dhe ka vënë në pranga 5 persona në tre operacione antidrogë të ndërmarra ditën e djeshme. Operacionet janë zhvilluar në vendin e quajtur Kthesa e  Ari

Triss kap gjysme ton droge
  • 2017-02-07

Triss kap gjysme ton droge

brbrNje tjeter sasi e madhe droge eshte kapur kete te marte Nje gjysme ton hashash eshte sekuestruar nga policia e Durresit nderkohe qe 5 trafikante kane perfunduar ne pranga dhe nje tjeter eshte shpallur ne kerkim Ky eshte momenti i arrestimit ne vendin e quajtur Kthesa e Ariut ne Fushe- Kruje dhe

Dokufest XV shpall fituesit
  • 2016-08-13

Dokufest XV shpall fituesit

Në ceremoninë e ndarjes së çmimeve, që u mbajt sot në Kinemanë Lumbardhi në Prizren, pas vendimit të jurisë, u shpallën fituesit e edicionit të 15 të Dokufest-it. Nga gjashtë kategori, në garë ishin gjithsej 107 filma. Në fund do të jepet edhe çmimi i publikut. Duke arritur që p

EMRAT/ Bashkia ndan banesat e dyta sociale, ja 177 përfituesit
  • 2016-07-07

EMRAT/ Bashkia ndan banesat e dyta sociale, ja 177 përfituesit

Katër vite pasi u mbajtën peng, 385 banesat sociale në Shkozë tashmë kanë të zotët e tyre. Me votat e të gjithë anëtarëve, Këshilli Bashkiak i Tiranës ndau dje pjesën e dytë të banesave sociale, 177 të tilla. Në listën përbri janë emrat e përfituesve që, brenda një kohe

Bashkëpunim parlamentar me Hungarinë në funksion të nxitjes së investimeve
  • 2016-05-06

Bashkëpunim parlamentar me Hungarinë në funksion të nxitjes së investimeve

Delegacioni i Kuvendit të Kosovës, përkatësisht Komisioni për Zhvillimin Ekonomik, Infrastrukturë, Tregti dhe Industri, i udhëhequr nga Muhamet Mustafa, kryetar dhe Sala Berisha-Shala, Fatmir Rexhepi dhe Besim Beqaj, anëtarë të këtij Komisioni, po qëndrojnë në vizitë zyrtare, si mysa

Shoferë instruktorë nuk mund të jetë një 23 vjeçar
  • 2016-02-02

Shoferë instruktorë nuk mund të jetë një 23 vjeçar

Komisioni për Zhvillim Ekonomik ka shqyrtuar sot amendamentet e projektligjit për patentë shofer. Gjitha këto shqyrtime janë bërë nga vetëm tre anëtar dhe kryesuesi i komisionit pa pasur kuorum. Gjatë shqyrtimit ata kanë evidentuar disa vër