Rezultate te kerkimit per termin: +Salamiyeh

Meta: total 2 / total_found 2 / time 0.000 / keyword[0] salamiyeh / docs[0] 2 / hits[0] 2 /
No Pic available
  • 2017-05-19

ISIS masakron dhjetëra gra dhe fëmijë, copëton trupat

Ekstremistët e të ashtuquajturit Shteti Islamik kanë ekzekutuar dhe më pas kanë copëtuar trupat e dhjetëra grave dhe fëmijëve mes frikës grupi terrorist po planifikon një valë masakrash në fshatrat shiite. Ekstremistët i prenë kokën disa të burgosurve dhe përdorën tulla për të v

No Pic available
  • 2016-02-27

Hyn në fuqi armëpushimi, dy orë më pas sulme në Hama të Sirisë

Ka hyrë sot në fuqi armëpushimi i parë i përkohshëm në luftën civile pesë-vjeçare në Siri. Ndërprerjra e armiqësive dhe heshtja mes grupeve në konflikt nisi në orën 22 të së premtes, 26 shkurt 2016. Sipas mediave vendase, vetëm 2 orë pas vendosjes së armëpushimit një makinë b