Rezultate te kerkimit per termin: +Sali +Berisha +Sot

Meta: total 1000 / total_found 28373 / time 0.038 / keyword[0] sali / docs[0] 70593 / hits[0] 116769 / keyword[1] berisha / docs[1] 126359 / hits[1] 405647 / keyword[2] sot / docs[2] 297209 / hits[2] 503611 /
50 nëndegë të AAK-së aderojnë në PDK
  • 2015-04-15

50 nëndegë të AAK-së aderojnë në PDK

Pesëdhjetë nëndegë të AAK-së, sot i janë bashkuar degës së PDK’së në Klinë. Ish-kryetari i AAK’së në Klinë, Enver Berisha, falënderoi strukturat e deritashme të AAK-së, të gjithë anët

PS përzgjedh kandidatin për Bashkinë e Kamzës
  • 2015-04-11

PS përzgjedh kandidatin për Bashkinë e Kamzës

Tiranë - Përflitej prej kohësh ndërsa sot është zyrtarizuar kandidaturat e Safet Gjicit për kryetar të Bashkisë së Kamzës. Gjici është një nga biznesmenët më të njohur në Kukës dhe drejtues i skuadrës së futbollit atje. Kryeministri Rama i ka kërkuar fitoren Gjicit në Bashkin

Replikat/ Berisha-Tahirit: Ti je i droguar dhe ke mbetur në shkollë. (Edhe në vitin 1999 prokurori juaj më akuzoi se do helmoja popullsinë me një shishe pepsi-cola)
  • 2015-04-10

Replikat/ Berisha-Tahirit: Ti je i droguar dhe ke mbetur në shkollë. (Edhe në vitin 1999 prokurori juaj më akuzoi se do helmoja popullsinë me një shishe pepsi-cola)

Senaca e sotme plenare është shoqëruar me replika mes ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe deputetit Sali Berisha. Kjo, pasi Tahiri tha se do padisë Bashën, sepse me urdhër të tij më 21 janar ka firmosur për ngritjen e një helikopteri që do të hidhte lëndë helmuese mbi protes

Epopeja e Koshares: Rrëfime interesante nga protagonistët e kësaj beteje!
  • 2015-04-10

Epopeja e Koshares: Rrëfime interesante nga protagonistët e kësaj beteje!

Beteja e Koshares është një nga epopetë më të rëndësishme të Luftës së Kosovës në vitin 1999. Ajo ishte fitorja simbolike që theu e para kufirin ndërmjet shqiptarëve në të dy anët e kufirit. Zgjati tre muaj dhe ka pasur një kosto të lartë njerëzore, në Koshare kanë rënë 11

Berisha: Policinë e ka marrë krimi, ministri i Brendshëmi i lidhur me banda dhe kriminelë
  • 2015-04-10

Berisha: Policinë e ka marrë krimi, ministri i Brendshëmi i lidhur me banda dhe kriminelë

Ish-kryeministri: "Rama do merret në pyetje në Belgjikë" Ish-kryeministri Sali Berisha tha nga foltorja e Kuvendit se policinë e ka marrë krimi. Ai tha se me qeverisjen aktuale integrimi i vendit sa vjen edhe bëhet më i largët. Ndërkohë që Berisha fliste, ka pasur ndërhyrje nga

Rama thirret dëshmitar në një gjyq në Belgjikë, Berisha: Ja skandali!
  • 2015-04-09

Rama thirret dëshmitar në një gjyq në Belgjikë, Berisha: Ja skandali!

Ndonëse kryeministri Rama nuk ishte i pranishëm në seancën e sotme të Kuvendit të Shqipërisë, ish-kryeministri Sali Berisha nuk i ka kursyer akuzat ndaj tij. Berisha ka deklaruar sot në Kuvend se Qeveria e Ramës po ndiqet nga skandalet. Ish-kryemini

Lulzim Basha urdhëroi hedhjen e lëndëve kimike në protestën e 21 janarit
  • 2015-04-09

Lulzim Basha urdhëroi hedhjen e lëndëve kimike në protestën e 21 janarit

​Fakte të reja u zbardhën në seancën e sotme plenare të Shqipërisë lidhur me protestën e 21 janarit të vitit 2012, ku mbetën të vrarë katër qytetarë. Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, deklaroi nga foltorja se kryed