Rezultate te kerkimit per termin: +Sali +Berisha +Zoti

Meta: total 1000 / total_found 8780 / time 0.015 / keyword[0] sali / docs[0] 70786 / hits[0] 117118 / keyword[1] berisha / docs[1] 126751 / hits[1] 406581 / keyword[2] zoti / docs[2] 56318 / hits[2] 101223 /
Berisha: Ja vila 600 mijë euro e Erion Veliajt
  • 2015-06-02

Berisha: Ja vila 600 mijë euro e Erion Veliajt

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sot ndërtimin e një vile luksoze të çiftit Erion Veliaj dhe Ajola Xoxa. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ku ka publikuar edhe dokumentet e ndërtimit të vilës, Berisha thkeson se kjo vilë luksoze në Mullet, kap një shifër prej rreth 6

No Pic available
  • 2015-06-01

Autostrada Nish-Prishtinë, pse duhet të firmosë Edi Rama?

Lajmi se brenda dy javësh, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Serbisë Vuçiq, do të nënshkruajnë projektin e ndërtimit të autostradës Nish - Prishtinë - Durrës, projekt që kushton 1 miliardë euro dhe që do ta financojë Europa, po fluturon plot hare në qiejt e qeveri

Berisha: Fushata e Ramës, e mbushur me psikoza seksuale
  • 2015-05-30

Berisha: Fushata e Ramës, e mbushur me psikoza seksuale

Ish-kreu i qeverisë, intervistë për Tv Klan: "Vizita e Vuçiç s'pati një përmbajtje që mund të shënonte hapa konkret mes dy vendeve" Ish-kryeministri Sali Berisha e quan strategjinë e Shqipërisë për politikën e jashtme dhe marrëdhëniet me fqinjët, si formë e vjetër dhe e p

Berisha: Banka Botërore dhe OKB-ja të hetojnë situatën katastrofike të korrupsionit në Shqipëri
  • 2015-05-29

Berisha: Banka Botërore dhe OKB-ja të hetojnë situatën katastrofike të korrupsionit në Shqipëri

Skandali i ilaçeve/Vetëm me dy insulina janë vjedhur 388 milionë lekë të reja. Opozita kërkon dorëheqjen e Ilir Beqjes. Berisha, Ballës: Prerësin e pyjeve në Librazhd e djeg dosja e krimit, ndan me Sokol Skurën fitimet e grabitjes së ilaçeve Nga foltorja e Kuvendit, ish krye

Berisha akuzon kryevëzhguesen Glover: Është zëdhënëse e Ramës
  • 2015-05-28

Berisha akuzon kryevëzhguesen Glover: Është zëdhënëse e Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha zhvilloi takim me disa kongresmenë amerikanë, ku foli për mafie ndërkombëtare në vëzhgimin e këtyre zgjedhjeve. "...Në vitin 2009, Glover erdhi përsëri në krye të misionit të ODIHR-it. E pranova atë vetëm sepse Edi Rama po ta refuzonte, do të bojkotont

Pamela, o Pamela! Batutat pa mikrofon mes Ramës dhe Berishës
  • 2015-05-22

Pamela, o Pamela! Batutat pa mikrofon mes Ramës dhe Berishës

Kreu i qeverisë, Edi Rama, shkëmbeu disa batuta pa mikrofon, gjatë kohës që ish- kryeministri Sali Berisha po mbante një fjalim në Kuvend. Gjithçka nisi kur opozita denoncoi një skandal në shëndetësi. Edi Rama sërish e krahasoi deputeten e PD, Albana Vokshi, me aktoren Pamela Anderson.

Fred Abrahams: Elita politike në Shqipëri, e prirur tek interesat e veta
  • 2015-05-16

Fred Abrahams: Elita politike në Shqipëri, e prirur tek interesat e veta

Autori i një libri të ri për Shqipërinë që u botua dje, kritikon elitën politike shqiptare të 25 viteve të fundit si më e prirur nga interesat vetjake, sesa për t'i shërbyer vendit. "Çdo vend që del nga katër dekada të një diktature aq të errët dhe shtypëse si Shqipëria, do të