Rezultate te kerkimit per termin: +Sali +Berishes

Meta: total 1000 / total_found 4097 / time 0.005 / keyword[0] sali / docs[0] 77769 / hits[0] 129518 / keyword[1] berishes / docs[1] 7010 / hits[1] 10218 /
No Pic available
  • 2017-06-14

LSI forcë e parë? Braçe: Edhe sikur ta votojnë gjelat nga Greqia

Deputeti i Partisë Socialiste Erion Braçe thotë se Presidenti i zgjedhur Ilir Meta nuk mund të shantazhojë popullin me deklaratat se nuk do të dekoronte asnjë kryeministër në rast se vidhen votat. Sipas tij, Presidenti i zgjedhur pranon vetëm një rezultat, atë të LSI-së forcë e parë,

Dossier nga Mero Baze: 26 Maj 1996, si mbusheshin kutitë e votimit dhe tërheqja e PS
  • 2017-05-27

Dossier nga Mero Baze: 26 Maj 1996, si mbusheshin kutitë e votimit dhe tërheqja e PS

Gazetari Mero Baze ka publikuar sot në gazetën TemA një pjesë nga libri Viti 97, lidhur me ngjarjet në Shqipëri në 26 Maj 1996, ditën kur po mbaheshin zgjedhjet e Përgjithshme. Partia Socialiste u tërhoq nga zgjedhjet në mesdite, zgjedhjet të cilat i fitoi thellë Partia Demokratike e Pr

No Pic available
  • 2017-05-09

Rama i tha se ishte rrugën e ikjes pa kthim, Berisha i përgjigjet

Ish kryeministri Sali Berisha e quajti kongresi “të baronëve të drogës, dhe balozëve të krimit” kongresin elektoral që PS mbajti sot në Durrës. Në reagimin e tij përmes statusit në facebook Berisha bëri thirrje për revolucion për të shporrur ata që ai i quajti qelb

No Pic available
  • 2017-05-03

Skenari për vrasjen e Doshit, kërkohet thirrja e Ramës, Berishës, Metës e Llallës

Gjykata e Lartë ka refuzuar të ndajë çështjen në ngarkim të deputetit Tom Doshi ish deputetit Mark Frroku dhe Durim Bamit të akuzuar për dëshmi të rreme në  lidhje me skenarin për vrasjen e deputetit Doshi. Ndërkohë ne seancën rradhës pritet që gjykata të shprehet në lidhje

No Pic available
  • 2017-03-22

Takimi me ambasadorin Lu, Berisha: Kërkova qeveri teknike

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar duke bërë një sqarim pas lajmeve se në takimin me ambasadorin amerikan Donald Lu nuk i ka kërkuar krijimin e një qeverie teknike. Berisha thotë se ky është mashtrim i mediave të Ramës. Postimi i Berishes: Sqarim! Te dashur miq, Ediskobari me mediat

Eeeej tellall, ne hymë në zgjedhje me një qeveri që na vrau në mes të Bulevardit. Ku ishe ti pis atë kohë?
  • 2017-03-09

Eeeej tellall, ne hymë në zgjedhje me një qeveri që na vrau në mes të Bulevardit. Ku ishe ti pis atë kohë?

Nga Erjon Braçe Ne Qershor te vitit 2013-te, ne hynim ne zgjedhje pasi na kishin vrare. Po po, na vrane mu ne mes te bulevardit, diten dhe, me armet e shtetit. Pra, ne Qershor 2013-te, diten e zgjedhjeve, ne u paraqitem ne to me: Qeverine e Sali Berishes qe na kishte vrare; Garden e Qeverise se

Ish-zëvendëskryeministri dhe ministri i PD: Bujar Nishani duhet të hapë dosjen e familjes se tij komuniste
  • 2017-03-04

Ish-zëvendëskryeministri dhe ministri i PD: Bujar Nishani duhet të hapë dosjen e familjes se tij komuniste

Nga Bashkim Kopliku* Zoti president, heshtja është faj, kur ushqen gënjeshtrën. Zonja Edith Haxhi, ish-zëvendësministrja e jashtme e Sali Berishes, ajo që u pat bërë e njohur si qeveritarja shqiptare që kishte bërë studime ku shante e denigronte rëndë miqtë e shqiptarëve, amerika