Rezultate te kerkimit per termin: +Sali +Shehut

Meta: total 502 / total_found 502 / time 0.002 / keyword[0] sali / docs[0] 77769 / hits[0] 129518 / keyword[1] shehut / docs[1] 2297 / hits[1] 3990 /
Dossier nga Mero Baze: 26 Maj 1996, si mbusheshin kutitë e votimit dhe tërheqja e PS
  • 2017-05-27

Dossier nga Mero Baze: 26 Maj 1996, si mbusheshin kutitë e votimit dhe tërheqja e PS

Gazetari Mero Baze ka publikuar sot në gazetën TemA një pjesë nga libri Viti 97, lidhur me ngjarjet në Shqipëri në 26 Maj 1996, ditën kur po mbaheshin zgjedhjet e Përgjithshme. Partia Socialiste u tërhoq nga zgjedhjet në mesdite, zgjedhjet të cilat i fitoi thellë Partia Demokratike e Pr

No Pic available
  • 2017-05-27

Nga Blendi Fevziu/ Çfarë tregon lista e Bashës?

Nga Blendi Fevziu/Lulzim Basha ka publikuar dje, në limitet e fundit ligjorë, listën e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike. Hermetizmi që shoqëroi listën mund të shpjegohet vetëm me përmbajtjen e saj dhe faktin që në këto 27 vjet, ky është spastrimi më drastik pas ati

No Pic available
  • 2017-05-01

Zbardhet lista e FRD për zgjedhjet e 18 qershorit: Bamir Topi nuk kandidon për deputet

Fryma e Re Demokratike me kryetar Bamir Topin ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listën e kandidatëve për deputetë në 12 qarqe. Ajo që bie në sy është fakti se vetë Bamir Topi, kreu i Frymës së Re Demokratike, nuk është përfshirë në listën e kandidatëve, duke ia l

No Pic available
  • 2017-03-10

Piramidat në sytë e medias, Rudina Xhunga: Sdua ëndrra me Sali Berishën

Si i mbuloi media ngjarjet e vitit 1997? 6 gazetarë nga më të njohurit në vend kanë dhënë opinionet e tyre për atë që ata kanë mbuluar gjatë asaj periudhe. Pas 20 vjetësh, Rudina Xhunga e gazetës Koha Jonë, Gent Shkullaku fotoreporter i gazetës Koha Jonë, Ilir Kadia gazetar i BBC, A

No Pic available
  • 2017-03-10

Rrëfimi i gazetarëve të 97-ës/ Publikohet për herë të parë foto kur Tritan Shehu u mor peng

Si i mbuloi media ngjarjet e vitit 1997? 6 gazetarë nga më të njohurit në vend kanë dhënë opinionet e tyre për atë që ata kanë mbuluar gjatë asaj periudhe. Pas 20 vjetësh Rudina Xhunga e gazetës Koha Jonë, Gent Shkullaku fotoreporter i gazetës Koha Jonë, Ilir Kadia gazetar i BBC, Ap

Izet Haxhia: Berisha po tenton një tjetër 9 mars. Në prapaskenë po kërkon një amnisti të re si ajo e 97-s, për familjen dhe bashkëpunëtorët e tij
  • 2017-03-06

Izet Haxhia: Berisha po tenton një tjetër 9 mars. Në prapaskenë po kërkon një amnisti të re si ajo e 97-s, për familjen dhe bashkëpunëtorët e tij

Ish-truproja i Berishës në vitet 90, Izet Haxhia, rikthehet në DITA për të folur mbi cadrën, por jo mbi atë që duket në Bulevard, por mbi atë që nuk duket: për prapaskenën. Haxhia mendon se kjo protestë ka vetëm një qëllim: një amnisti për Berishën, familjen e tij dhe bashkë

Dritëroi ka ndihmuar Zogajn dhe Markun, si e refuzoi Berishën për tu anëtarësuar në PD
  • 2017-03-03

Dritëroi ka ndihmuar Zogajn dhe Markun, si e refuzoi Berishën për tu anëtarësuar në PD

Në vijim të rrëfimit të tij, vëllai i Dritëro Agollit, Tajari, tregon për marrëdhëniet mes shkrimtarit dhe Ismail Kadaresë, arsyet e ftohjes mes tyre, pas emërimit të Dritëroit në krye të Lidhjes së Shkrimtarëve dhe Artistëve të Shqipërisë. As Dritëro Agolli nuk i ka shpët