Rezultate te kerkimit per termin: +Salianji

Meta: total 731 / total_found 731 / time 0.000 / keyword[0] salianji / docs[0] 731 / hits[0] 1590 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Skandal/Komisionerja e PS nxjerr fletët e votimit nga kutia për të parë votat (Video)

Kandidati i PD-së për deputet në Korçë Ervin Salianji ka denoncuar një tjetër rast pak më parë ku sipas të cilit komisionerja e Partisë Socialiste kryen një akt të paligjshëm. Në videon e postuar nga ai në rrjetin social Facebook, duket komisionerja e PS që nxjerr fletët e votimit

No Pic available
  • 2017-05-30

Emrat e 194 kandidatëve të PD për Tiranën dhe 11 qarqet e tjera

OraNews ka siguruar edhe listën e plotë të kandidatëve të Partisë Demokratike të qarkut të Tiranës dhe të 11 qarqeve të tjera.    Qarku Tirane Ja 50 merat me të cilat PD kërkon të sigurojë fitoren në Tiranë  1. Lulzim Xhelal Basha 2. Orjola Hysni Pampuri 3. Rudina Aze

No Pic available
  • 2017-05-29

Sot afati i fundit i PD-se për të plotësuar listat e kandidatëve

Sot është afati i fundit i PD-së  të plotësojë listën e kandidatëve për deputet si dhe të dorëzojë formularët e dekriminalizimit. Mes debateve të shumta Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i dha dje afat 24 orë PD-së për plotësimin e listave. Gjatë debateve përfaqësues i PS Erid

No Pic available
  • 2017-05-28

Debate në KQZ për listat e PD, Kosovarasti: I plotësojmë për 72 orë

KQZ nuk ka miratuar ende listën për deputetë të PD në zgjedhjet e 25 qershorit. Mbledhja e kësaj të diele u shoqërua me debate të forta. Sipas përfaqësuesve të PS, PD nuk ka dorëzuar ende formularët e kandidatëve në zbatim të ligjit për dekriminalizimin. Gëzim Veleshnja: Kryerja e

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami
  • 2017-05-27

PD publikon listat për deputetë, mungojnë Bregu, Topalli e Selami

Janë publikuar listat zyrtare të PD-së për deputetë për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, që janë dërguar në KQZ. Kështu, renditja për Tiranën nis me Lulzim Bashën, ndërsa Berisha renditet i shtati në Tiranë. Në listë është edhe Halim Kosova, ish-kandidati i PD-së për B

No Pic available
  • 2017-05-27

PD dorëzon listat, lihen jashtë rebelët. Basha e Berisha në Tiranë

Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të PD-së  për zgjedhjet e 25 qershorit.  PD dorëzoi listën e kandidatëve në KQZ një orë pas mesnatës.  Duket se Basha ka bërë ‘katharsis” duke lënë jashtë listave rebelët por dhe gardën e vjetër të kësaj partie. &

No Pic available
  • 2017-05-27

Fushata falas, Luzi: Vendimi i paligjshëm, prevalon kodi zgjedhor

Ish-Kryetarja e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Lefterie Luzi, shprehet se ligji që detyron mediat të trasmetojnë fushatë falas, bie ndesh me Kodin Zgjedhor. Nga studio e emisionit Ekopolitikë të Aurora Sulçes, Luzi deklaroi se kodi zgjedhor qëndron më lart në hierarkinë e akteve ligj