Rezultate te kerkimit per termin: +Salls

Total: 31
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.546Z

Kuvendi me imazh të ri, seancat bëhen me sallë ovale

Punimet nuk kan prfunduar, ndrkoh q kostoja ka arritur shifrn e 79 milion lekve Ndryshon pas 60-vjetsh imazhi i salls s Parlamentit. Dizenjoja e re e salls s Kuvendit do t ket formn ovale, kryetarja e parlamentit do t vazhdoj t ulet n qendr t salls, dhe edhe pas imazhit t ri, deputett do t ndjekin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.976Z

Galeria e Arteve, rikonstrukohet salla e madhe e ekspozitave

Q nga shtatori Galeria Kombtare e Arteve do t ket nj sall ekspozitash t standardeve bashkkohore. Nj fond i Ministris s Turizmit dhe Kulturs prej 15 milion leksh t reja bri t mundur ndrhyrjen rrnjsore n t gjith elementt e salls m t madhe t ekspozitave. Rubens Shima, Drejtor i GKA “Kemit mundur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.550Z

Parlamenti shqiptar, pas 60 vitesh, bëhet si ai Evropian

Ambiente moderne për deputetët, gazetarët e të ftuarit Kuvendi i Shqipris tashm do t ket nj sall trsisht t re. Pr her t par pas 60 vjetsh shtnj ndrhyrje trsore n salln e seancave plenare, e cila pritet t jet me nj pamje si e Parlamentit Evropian, ku ne synojm t bhemi pjes me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.794Z

Tenderi i Kuvendit, 60 milionë lekë për sallën e re

Seancat plenare në ambiente të rikonstruktuara Sesioni i ri parlamentar do t zhvillohet n ambiente t rikostruktuara. Pr kt gj do t shpenzohen plot 60 milion lek. Sipas tenderit publik t zhvilluar nga Kuvendi n muajin maj, parashikohet q t ket nj rikonstruksion t plot t salls s s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.351Z

Rikonstruktohet kuvendi, ja si do të jetë salla e re e deputetëve

Sesioni parlamentar i vjeshts pritet t’i gjej deputett e kuvendit me nj mjedis t ri, pas rikonstruksionit t plot q ka nisur q prej muajit korrik n godinn e vjetr, e cila mbahej n kmb prej afro 60 vitesh. E parestauruar m par, godina e parlamentit ka psuar nj ndrhyrje totale t saj, duke u shndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Kuks, shtohen prurjet n liqen

Reshjet e shumta t ditve t fundit, ka shtuar ndjeshm prurjet n Liqenin e Kuksit, nga ku furnizohet hidrocentrali i Fierzs. Burime zyrtare t salls s komands s hidrocentralit, bjn t ditur se sot paradite prurjet e ujit n liqenin e Fierzs kan arritur n 330 metra kub n sekond, nga rreth 27 metra kub n s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.282Z

Konferenca e Kryetarëve, seanca e fundit, në 22 korrik

Të intensifikohet puna në komisione, mbledhje edhe pasdite Komisionet parlamentare duhet t intensifikojn edhe m tej punn e tyre, n mnyr q brenda 22 korrikut t jet miratuar do projektligj i ardhur tashm n Kuvend. Kjo shtje sht diskutuar dje n Konferencn e Kryetarve, edhe pse nuk

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama