Rezultate te kerkimit per termin: +Salvador +Alende

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.389Z

Kili zhvarros ish-Presidentin Salvador Alende

Version zyrtar është se Alende qëlloi veten e tij në presidencë teksa forcat e gjeneralit Augusto Pinoçet  i ishin afruar shumë, gjatë grushtit të shtetit të vitit 1973.Por, vdekja e tij nuk ishte hetuar kurrë zyrtarisht. Disa besojnë se forcat e Pinoçetit e kanë vrarë atë dhe k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.094Z

Meta: Gati të dorëzoj mandatin dhe të jap jetën si Allende!

Presidenti Ilir Meta, ka deklaruar se është gati të dorëzoj mandatin e Presidentit vetëm që të zgjidhë krizën politike në vend. Nga Pogradeci, ku nodhet për një aktivitet, Meta tha se kriza nuk zgjidhet as me retorikë dhe as me metoda policore. Kriza zgjidhet me dialog dhe metoda serioz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.601Z

Zhvarroset trupi i Pablo Nerudës

Operacioni i zhvarrosjes së trupit të poetit kilian, Pablo Neruda, i cili vdiq në muajin shtator 1973 disa ditë pas grushtit të shtetit nga Augusto Pinoçeti, filloi sot në Isla Negra (bregu qendror i Kilit), në përpjekje për të zbardhur rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.589Z

Kili, zhvarroset trupi i Pablo Nerudës për të zbardhur enigmën e vdekjes

ISLA NEGRA - Operacioni i zhvarrosjes së trupit të poetit kilian, Pablo Neruda, i cili vdiq në muajin shtator 1973 disa ditë pas grushtit të shtetit nga Augusto Pinoçeti, filloi sot në Isla Negra (bregu qendror i Kilit), në përpjekje për të zb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.594Z

Zhvarroset trupi i Pablo Nerudës për zbardhjen e enigmës për vdekjen e tij

ISLA NEGRA (Kili)- Operacioni i zhvarrosjes së trupit të poetit kilian, Pablo Neruda, i cili vdiq në muajin shtator 1973 disa ditë pas grushtit të shtetit nga Augusto Pinoçeti, filloi sot në Isla Negra (bregu qendror i Kilit), në përpjekje për t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.595Z

Zhvarroset trupi i Pablo Nerudës për zbardhjen e enigmës së vdekjes

ISLA NEGRA (Kili)- Operacioni i zhvarrosjes së trupit të poetit kilian, Pablo Neruda, i cili vdiq në muajin shtator 1973 disa ditë pas grushtit të shtetit nga Augusto Pinoçeti, filloi sot në Isla Negra (bregu qendror i Kilit), në përpjekje për t&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.067Z

A nuk demtohet keshtu imazhi i Shqiperise

/ / NgaREXHEP MEIDANI Qe prej gati nje muaji politika e analiza por dhe institucionet shqiptare u perplasen me dite dhe jave per te ndertuar argumente pro e kunder per nje fare puci apo grushti shteti me 21 janar. Per kete u sajua dhe nje komision hetimor bile me urgjenc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama