Rezultate te kerkimit per termin: +Salvini

Meta: total 79 / total_found 79 / time 0.000 / keyword[0] salvini / docs[0] 79 / hits[0] 115 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Rikthim i së djathtës në zgjedhjet e pjesshme lokale në Itali

Aleanca e së djathtës u paraqit sot si fituese në shkallë të gjerë në zgjedhjet e pjesshme lokale në Itali, partia e Silvio Berlusconi (Forza Italia) dhe e Matteo Salvini (Liga e Veriut) duke avancuar ndjeshëm në 22 qytete të përfshira në votim. Në përfundim të raundit të dytë që

No Pic available
  • 2017-05-26

Presidentin amerikan e pret në Siçili një akullore Trump Cup!

Presidenti amerikan Donald Trump mund të provojë akullore me emrin e tij, të përgatitur nga një pastiçeri lokale, gjatë vizitës në qytetin italian të Taorminas, ku zhvillohet samiti i G7-ës. Përpunimi i kësaj ëmbëlsire në pamje të kujton flamurin amerikan, pasi ka luleshtrydhe (e ku

No Pic available
  • 2017-04-18

Rekord emigrantësh në brigjet italiane gjatë festës së Pashkëve

Një fluks rekord emigrantësh është regjistruar në brigjet italiane gjatë 3 ditëve të festës së Pashkëve. Rreth 8500 emigrantë të nisur nga Libia janë shpëtuar në 55 operacione të ndryshme të flotës detare europiane Frontex, e janë rekuperuar trupat e 13 e

No Pic available
  • 2017-04-07

Përgjigje e motivuar, Italia reagon ndaj sulmit ushtarak të SHBA në Siri

“Aksioni ushtarak i SHBA në Siri është një përgjigje e motivuar ndaj krimeve të kryera ndaj popullsisë civile nga regjimi i Assad”. Ky është qëndrimi i qeverisë italiane ndaj sulmit bombardues të një nate më parë të SHBA me 59 raketa ndaj bazës ajrore ushtarake siriane n

No Pic available
  • 2017-03-13

Protesta të dhunshme në Napoli

“Ajo që ndodhi në Napoli ishte një operacion i pandershëm, itelektualisht i dënueshëm, një sulm i padrejtë që të dhemb”.  Janë fjalët e kreut të bashkisë së Napolit Luigi de Magistris pas akuzave se nuk ka reaguar siç duhet për situatën dhe se ka mbështetur protes

No Pic available
  • 2017-03-12

Protesta të dhunshme në Napoli kundër vizitës së Matteo Salvinit

Protesta e manifestime të dhunshme janë zhvilluar pasditen e së shtunës në Napoli, pas vizitës në këtë qytet të kreut të Lidhjes së Veriut Matteo Salvini. 5 persona janë arrestuar e disa të tjerë janë plagosur nga përleshjet e manifestuesve me forcat e rendit. Lideri i së djathtës

No Pic available
  • 2017-03-11

Protesta të dhunshme në Napoli kundër vizitës së Matteo Slavinit

Protesta e manifestime të dhunshme janë zhvilluar pasditen e sotme në Napoli, pas vizitës në këtë qytet të kreut të Lidhjes së Veriut Matteo Salvini. 5 perona janë arrestuar e disa të tjerë janë plagosur nga përleshjet e manifestuesve me forcat e rendit. Lideri i së djathtës ek