Rezultate te kerkimit per termin: +Salvinit

Meta: total 12 / total_found 12 / time 0.000 / keyword[0] salvinit / docs[0] 12 / hits[0] 17 /
No Pic available
  • 2017-03-13

Protesta të dhunshme në Napoli

“Ajo që ndodhi në Napoli ishte një operacion i pandershëm, itelektualisht i dënueshëm, një sulm i padrejtë që të dhemb”.  Janë fjalët e kreut të bashkisë së Napolit Luigi de Magistris pas akuzave se nuk ka reaguar siç duhet për situatën dhe se ka mbështetur protes

No Pic available
  • 2017-03-12

Protesta të dhunshme në Napoli kundër vizitës së Matteo Salvinit

Protesta e manifestime të dhunshme janë zhvilluar pasditen e së shtunës në Napoli, pas vizitës në këtë qytet të kreut të Lidhjes së Veriut Matteo Salvini. 5 persona janë arrestuar e disa të tjerë janë plagosur nga përleshjet e manifestuesve me forcat e rendit. Lideri i së djathtës

No Pic available
  • 2017-03-11

Protesta të dhunshme në Napoli kundër vizitës së Matteo Slavinit

Protesta e manifestime të dhunshme janë zhvilluar pasditen e sotme në Napoli, pas vizitës në këtë qytet të kreut të Lidhjes së Veriut Matteo Salvini. 5 perona janë arrestuar e disa të tjerë janë plagosur nga përleshjet e manifestuesve me forcat e rendit. Lideri i së djathtës ek

No Pic available
  • 2017-01-23

Të djathtët e Evropës i bashkon urrejtja

Partitë populiste të djathta evropiane u mblodhën në Koblenc me synimin për të krijuar aleanca për vitin zgjedhor 2017. Armiku i armikut tim është miku im, kështu thotë një thënie e vjetër. Për pasojë konstelacione të tilla kanë çuar shpesh në aleanca mjaft të diskutueshme. Tani

QEJFPOLITIKË NË KOHË KOLERE
  • 2016-12-08

QEJFPOLITIKË NË KOHË KOLERE

Ylli POLOVINA Po fryn Era e të djathtës po i thonë në Shqipëri asaj që ngjan përreth nesh, në SHBA, në Britaninë e Madhe, në Itali së fundi. Disa e emërtojnë kështu me shpresë se mos ajo merr me vete dhe rrëzon nga karrigia e kryeminisrit Edi Ramën. Por përse erërat e kontinentit

No Pic available
  • 2016-09-25

Italia mes reformës e antireformës

Nga Gjergji Kajana Pas afërsisht dy muajsh italianët janë të thirrur të votojnë nëse duhet të miratojnë ose jo një projekt ndryshimesh kushtetuese, zyrtarizuar në prill pas votimit në Parlament e botimit të tij në Fletoren Zyrtare italiane. Në fletën elektorale atyre do t’u kë

Bolonja karikon qendrën e djathtë, Salvini: Të çojmë Renzin në shtëpi
  • 2015-11-08

Bolonja karikon qendrën e djathtë, Salvini: Të çojmë Renzin në shtëpi

Opozita italiane proteston sot në qytetin e Bolonjës kundër qeverisë së Matteo Renzit e punës së kryer nga ekzekutivi i tij deri më tani. Nën iniciativën e liderit të së djathtës ekstreme Lidhja e Veriut, Matteo Salvinit, është bashkuar në këtë protestë e gjithë qëndra e djatht