Rezultate te kerkimit per termin: +Salzburg

Meta: total 539 / total_found 539 / time 0.000 / keyword[0] salzburg / docs[0] 539 / hits[0] 707 /
Chelsea kualifikohet me goleadë, vuajnë Napoli e Valencia!
  • 2019-03-14

Chelsea kualifikohet me goleadë, vuajnë Napoli e Valencia!

Asnjë surprizë  në 3 sfidat e para. Chelsea kalon me goleadë, Napoli vuan por kualifikohet në çerekfinale ndërsa surpriza e vërtetë e ndeshjeve të dyta të raundit të 1/8-ave të zhvilluara në orën 18:55 mund të ishte Krasonodar që i shkoi shumë pranë kualifikimit dhe ndoshta do ta

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet
  • 2019-03-07

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet

Gjithsej 16 skuadra nga 11 shtete do të vazhdojnë aventurën e tyre në edicionin e 48-të të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Kontinentin e Vjetër dhe sezonin e 10-të, që kur ky aktivitet ka ndryshuar strukturë dhe i luan ndeshjet sipas formatit aktual, Europa League. Final

Manchester United gati 30 mln euro për mbrojtësin e Leipzig
  • 2019-02-10

Manchester United gati 30 mln euro për mbrojtësin e Leipzig

Dayot Upamecano rikthehet në radarët e Manchester United. Mbrojtësi i talentuar francez po shkëlqen me Leipzig dhe në verë Djajtë e Kuq e shikojnë si investimin më të mirë për përforcimin e mbrojtjes. Në fakt drejtuesit anglezë e kanë pasur në dorë kartonin e Upamecano që në mos

Hidhet shoti i Europa League, spikat dueli Lazio-Sevilla
  • 2018-12-17

Hidhet shoti i Europa League, spikat dueli Lazio-Sevilla

U hodh në Nion të Zvicrës shorti i Europa League, që përcaktoi çiftet e fazës së 1/16-aver të kompeticionit. Goglat u rezervuan kundërshtarë të lehtë skuadrave të mëdha, sidomos dy anglezeve, Chelsea dhe Arsenal, që do të kenë përballë respektivisht blutë Malmo dhe topçinjtë B

Milani nuk shpëton nga ferri grek, eliminohet edhe Leipzig!
  • 2018-12-14

Milani nuk shpëton nga ferri grek, eliminohet edhe Leipzig!

E pabesueshme ajo që ndodh në Karaiskaqis. Milani mposhet me shifrat 3-1 nga Olympiacos në një ndeshje spektakolare dhe eliminohet nga Europa League që në fazën e grupeve. Me të njëjtin rezultat që kuqezinjtë fituan në ndeshjen e parë u mposhtën edhe në Pire, por për shkak të goleva

Të hënën shorti, ndarja e vazove për raundin e 1/16-ave
  • 2018-12-14

Të hënën shorti, ndarja e vazove për raundin e 1/16-ave

Më përfundimin e ndeshjeve në grupe të Europa League-s, janë përcaktuar tashmë të gjitha skuadrat që do të shortohen për raundin e 1/16-ave, ditën e hënë, ora 13:00. 32 skuadrat e kualifikuara, 24 nga grupet e Europa League dhe 8 të tjera që vijnë nga Championsi si vende të treta,

Milan ndalet nga Betisi, Arsenali siguron kualifikimin
  • 2018-11-09

Milan ndalet nga Betisi, Arsenali siguron kualifikimin

Grupi F është më i forti këtë sezon të Europa League. Milan ka barazuar 1-1 me kryesuesit e Betis, ndërsa Olympiacos ka mposhtu Dudelange duke marrë vendin e dytë me pikët ë barabarta me Kuqezinjtë dhe një pikë më pak se Betis. Milan rrezikon kalimin në fazën tjetër pas barazimit n