Rezultate te kerkimit per termin: +Samitit

Total: 6837
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.482Z

Libia Franca Sulmojme pas samitit

Ambasadori francez në Kombet e Bashkuara nuk mohoi mundësinë që një sulm ushtarak kundër Gadafit në Libi të nisë qysh ditën e sotme. Gerard Araud tha se ndërhyrja mund të ndërmerret fill pas samitit që do të mbah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.508Z

Blindohet Londra para samitit

Kryeqyteti britanik Londer eshte blinduar ne prag te samitit te G 20. 5 mije agjente te specializuar do te sigurojne mbarevajtjen e ketij takimi. Nderkohe nje alarm fals per nje pako bombe prane bankes se Anglise ka shkaktuar momente tensioni. Aktiviste nga mbare Europa qe kane paralajmeruar per pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.030Z

Takimi para samitit

 Përpara nisjes së samitit, Nikola Sarkozi ka zhvilluar një takim paraprak me kreun britanik Gordon Braun, presidentin e KE-së, Hose Manuel Barroso dhe Jean-Claude Juncker, kryeministri i Luksemburgut dhe shefi i ministrave të Financës së eurozonës, si dhe guvernatorit të Bankës Qendr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.935Z

Biberaj: Pas Samitit, ndryshime ne qeveri

Deputetet e Partise Demokratike po nisin te theksojne nevojen e ndryshimeve ne kabinetin qeveritar pas Samitit te Bukureshtit, ku Shqiperia pret te marre edhe ftesen e anetaresimit per ne NATO. Keshtu, diten e djeshme, deputeti i Partise Demokratike, Aleksander Biberaj, njekohesisht edhe anetare i K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.169Z

SHBA, hapen punimet e samitit anti-bërthamor

Samitit i reduktimit të armëve nukleare ka filluar punimet e tij ditën e hëne. Presidenti i SHBA-së, Barak Obama ka përshëndetur të gjithë krerët e 47 vendeve pjesëmarrëse në fillimin e punimeve të samitit të reduktimit të armëve nukleare që po mbahet në Uashington. Gjatë fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.721Z

Gjermania rikthen Shengenin përpara samitit të G7

Gjermania ka bërë të ditur se do të zbatojë me përpikëri për një periudhë të caktuar kohore marrëveshjen e Shengenit. Një gjë e tillë nënkupton se autoritetet gjermane do të kryejnë kontrolle në kufijtë territorialë shtetërorë. Një masë e tillë merret me rastin e Samitit t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.944Z

Oketa: Pas Samitit, duhen reformat

  Ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa flet për detyrat pas Samitit   TIRANË- "Ftesa për anëtarësim në NATO, do të thotë vazhdim i procesit të reformave". Ministri i Mbrojtjes, Gazmend Oketa ka dalë dje para mediave dhe ka përmendur arritjet që janë shënuar nga vendi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama