Rezultate te kerkimit per termin: +Samiu

Meta: total 198 / total_found 198 / time 0.000 / keyword[0] samiu / docs[0] 198 / hits[0] 385 /
Deputet sere, Murrizi për Bashën e Bylykbashin: O birbo të bërë synet, hajeni në Lushnje!
  • 2019-04-07

Deputet sere, Murrizi për Bashën e Bylykbashin: O birbo të bërë synet, hajeni në Lushnje!

Prej disa ditësh vijon një debat i ashpër në distancë, madje edhe me fyerje të rënda midis ish-deputetit të PD Oerd Bylykbashi dhe kolegut të tij të mbetur në Parlament, pas djegies së mandateve, Myslikm Murrizi. Pasi e etiketoi si deputet plastmasi, Bylykbashi u sulmua nga Murrizi, i ci

Vrau gruan për bukën, babai i kërkon falje fëmijëve!
  • 2019-03-14

Vrau gruan për bukën, babai i kërkon falje fëmijëve!

U kërkoj ndjesë fëmijëve të mi për këtë që kam bërë, por nuk dua ta kujtoj këtë ngjarje, ishin këto fjalët e vetme të Sami Metushit, i cili po gjykohet për vrasjen e bashkëshortes së tij, Sose Metushi, në nëntor të 2017-ës në Kavajë. Gjatë seancës së djeshme, Prokuroria p

Kartolina e fundit e Anisa Markarian!
  • 2019-01-04

Kartolina e fundit e Anisa Markarian!

Ti 20 vjeç, unë 18. Të sapofestuar. Këtu e 2000 vjet më parë Unë, maturante tek «Samiu». Vështrimin të ngultë, frymën aromë lule blini. Quhem Amfitrita. Valët gërgas, i degdis të kullotin viseve të tua. Ti je Poseidoni. Burrërinë shtrëngatë, flokët gështenjë deti, lëkurën

Rikonstruktohen mjediset e terrenet e shkollës Sami Frashëri
  • 2018-07-09

Rikonstruktohen mjediset e terrenet e shkollës Sami Frashëri

Krahas projektit për ndërtimin e 20 shkollave të reja, Bashkia e Tiranës po kujdeset që shkollat ekzistuese të përmirësojnë kushtet për të mirëpritur nxënësit e tyre. Një prej shkollave që iu nënshtrua rikonstruksionit nga Bashkia e Tiranës është edhe gjimnazi Sami Frashëri, n

Galatasaray kampion i Turqisë, titulli i 7 për Fatih Terim
  • 2018-05-20

Galatasaray kampion i Turqisë, titulli i 7 për Fatih Terim

Fatih Terim njihet me epitetin Perandori, prej pasionit të jashtëzakonshëm për Napoleonin. Pavarësisht rënies së zakonshme në karrierën si trajner, edhe një herë turkut 64-vjeçar ishte e shpejt. I larguar nga federata turke nga posti i trajnerit të përfaqësueses pas zënkës në një

SHQIPËRIA ÇKA QENË, ÇËSHTË DHE ÇDO TË BËHET!
  • 2018-02-13

SHQIPËRIA ÇKA QENË, ÇËSHTË DHE ÇDO TË BËHET!

Nga Artan FUGA Unë kam respekt dhe përulje për vëllezërit Frashëri. Në shkollë studionim veprën e Samiut “Shqipëria çfarë ka qenë, ç’është dhe ç’farë do të bëhet?” Faqe për faqe dhe rresht për rresht. Atëhere madje na mesonin se çfarë do të bëhej Sh

DY KRISMA NË MALISHEVË
  • 2017-12-21

DY KRISMA NË MALISHEVË

Nga Fadil LEPAJA Titulli i sotëm, është me bisht, qysh i thonë fjalës. Ministri, i pa mësuar me u kacavjerrë në dritare, u bë vet i dyti, aty. I pa mësuar me veprime të tilla luftarake, ngjarja rrodhi pak a shumë kështu: bam, ai, e bam ky. Bam, bam ai, e bam, bam ky. Historia, dhe media

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama