Rezultate te kerkimit per termin: +San +Domenikos

Meta: total 1 / total_found 1 / time 0.000 / keyword[0] san / docs[0] 11236 / hits[0] 15554 / keyword[1] domenikos / docs[1] 15 / hits[1] 18 /
O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma
  • 2019-04-10

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma

O Itali, o çizme e madhe, mos më përzë përsëri me shkelma, fraza e njohur e poetit dhe emigrantit italian, kthyer në Itali në fillim të viteve 900 Emanuel Carnevalit, ka frymëzuar artisten shqiptare Jonida Xherri për të realizuar një projekt artistik. Për Shqiponline, artistja tregon s