Rezultate te kerkimit per termin: +San +Jos

Meta: total 50 / total_found 50 / time 0.009 / keyword[0] san / docs[0] 11236 / hits[0] 15554 / keyword[1] jos / docs[1] 1235 / hits[1] 1492 /
Roberto Bolano: Problemet e mia me Venezuelën
  • 2018-06-26

Roberto Bolano: Problemet e mia me Venezuelën

Gjithmonë e kam pasur problem Venezuelën. Problemi me të ka qenë qysh në fëmini, për shkak të edukimit tim rrëmujë. Problem i vogël, por gjithsesi problem. Thelbi i këtij problemi është i natyrës verbale dhe gjeografike. Gjithashtu, ka mundësi të jetë edhe për një lloj disleksie

Rekorde dhe legjionarë, kuriozitete nga 32 skuadrat e Botërorit
  • 2018-06-05

Rekorde dhe legjionarë, kuriozitete nga 32 skuadrat e Botërorit

Gjithsej 32 skuadra, 736 lojtarë pjesëmarrës në Rusi 2018. Mungojnë vetëm pak ditë nga starti i Botërorit dhe trajnerët e të gjitha skuadrave kanë dorëzuar në FIFA listat përfundimtare. Tashmë mund të bëhet edhe një bilanc, duke nxjerrë në pah disa të dhëna mjaft interesante.

No Pic available
  • 2017-09-10

Uragani Irma lë në errësirë Kubën, vrapon me shpejtësi drejt Floridas

Uragani Irma po vazhdon me shpejtësi udhëtimin drejt Floridas, pas goditjes së Kubës. Stuhia e cila gjatë natës kishte kaluar në kategorinë 3 ka ardhur në rritje duke arritur në kategorinë 4, me erëra deri në 210 km në orë. Presidenti amerikan, Donald Trump, përmes një mesazhi në t

Kanye West shtrohet në spital
  • 2016-11-22

Kanye West shtrohet në spital

Transmetuar më 22.11.2016 - 14:40 Periudhë për t’u harruar për reperin Kanye West dhe familjen e tij. Pasi në muajin tetor bashkëshortja e tij Kim Kardashian, u rrëmbye në dhomën e një hoteli në Paris, ditën e dje

Rruga mes Don Kishotit dhe Sanço Pançës, dualizmi i njeriut modern
  • 2016-07-02

Rruga mes Don Kishotit dhe Sanço Pançës, dualizmi i njeriut modern

Nuk ka ditë që të mos e shohim Don Kishotin e Sanço Pançën mes tonë. Herë-herë edhe ne vetë ndihemi herë si njëri e herë si tjetri. Ekspozita e fotografit spanjoll, José Manuel Navia Një dualizëm i përjetshëm, faqe të së njëjtës medalje që e shoqëron njeriun përgjatë ekz

No Pic available
  • 2016-05-18

Euro 2016, Spanja lë jashtë Torres, Costa dhe Mata

Fernando Torres, Diego Costa dhe Juan Mata nuk do të jenë pjesë e Spanjës në finalet e kampionatit që do të startojë në fillim të muajit të ardhshëm në Francë. Trajneri Vincente del Bosque ka bërë publike listën paraprake me 25 futbollistë të Furia Roja, ku të bien në sy mungesa

Euro 2016, Spanja lë në shtëpi Torres dhe Diego Kostën
  • 2016-05-17

Euro 2016, Spanja lë në shtëpi Torres dhe Diego Kostën

Vinsente Del Boske ka shpallur listën provizore të lojtarëve që do të grumbullohen për Spanjën për Europianin 2016. Janë 25 futbollistë të zgjedhur, dy prej të cilëve do të lihen në shtëpi para nisjes për në Francë. Mes të thirrurve është Alvaro Morata, ndërkohë që kanë shk