Rezultate te kerkimit per termin: +San +Marco

Meta: total 195 / total_found 195 / time 0.000 / keyword[0] san / docs[0] 11236 / hits[0] 15554 / keyword[1] marco / docs[1] 2190 / hits[1] 2739 /
Drogë nga Turqia e Shqipëria/ 20 të arrestuar, mes tyre dhe Engjëllushja (EMRAT)
  • 2019-03-10

Drogë nga Turqia e Shqipëria/ 20 të arrestuar, mes tyre dhe Engjëllushja (EMRAT)

Një rrjet i sofistikuar i trafikut ndërkombëtar të drogës ishte ndërtuar në Leçe nga 16 shqiptarë, kryesisht vlonjatë që bashkëpunonin me turq dhe italianë për të sjellë ngarkesat e kanabisit dhe heroinës në Itali. Policia ka goditur bandën me shtrirje në Shqipëri, Itali dhe Tur

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet
  • 2019-03-07

Tetë duele të zjarrta në Europa League, nuk falen gabimet

Gjithsej 16 skuadra nga 11 shtete do të vazhdojnë aventurën e tyre në edicionin e 48-të të kompeticionit të dytë më të rëndësishëm në Kontinentin e Vjetër dhe sezonin e 10-të, që kur ky aktivitet ka ndryshuar strukturë dhe i luan ndeshjet sipas formatit aktual, Europa League. Final

Horoskopi: si do të jetë viti 2019 për familjen dhe të dashurit tuaj
  • 2018-12-19

Horoskopi: si do të jetë viti 2019 për familjen dhe të dashurit tuaj

Close up shot of astrological clock in Piazza San Marco, Venice Për çdo shenjë zodiakale, le të zbulojmë se çfarë na rezervojnë yjet për Vitin e Ri në fushën e marrëdhënieve tona. Festat e Krishtlindjeve na kujtojnë se sa të rëndësishme janë vlerat e familjes dhe miqësisë: ësht

Italia publikon listën, Balotelli dhe Belotti jashtë ekipit
  • 2018-11-09

Italia publikon listën, Balotelli dhe Belotti jashtë ekipit

Italia do të zhvillojë dy ndeshje gjatë muajit Nëntor, më datën 17 do të presë në San Siro Portugalinë, në takimin e fundit të vlefshëm për Ligën e Kombeve, ndërsa 3 ditë më pas do të udhëtojë drejt Belgjikës, ku në Luminus Arena do të zhvillojë një takim miqësor ndaj Shte

No Pic available
  • 2018-11-04

Tragjedi në Palermo, mbyten 9 anëtarë të një familje brenda vilës (FOTO)

Nëntë persona nga një familje, duke përfshirë gra dhe fëmijë kanë vdekur pas përmbytjes së një vile në lagjen Cavallaro a Casteldaccia të Palermos për shkak të përmbytjeve dhe daljes nga shtrati të lumit Milicia. Kjo është tragjedia më e rëndë e ndodhur në Itali gjatë kësaj

Moti i keq paralizon Italinë, stuhitë shkaktojnë viktima (Foto & Video)
  • 2018-10-29

Moti i keq paralizon Italinë, stuhitë shkaktojnë viktima (Foto & Video)

Italia është paralizuar nga moti i keq që ka kapluar vendin me stuhi ere dhe rrebeshe të forta shiu që kanë zgjatur përgjatë gjithë ditës së sotme nga veriu në jug të vendit, ndërsa Roma mbetet më e goditura. Sipas mediave italiane fuqia e erës në disa zona ka arritur deri në 100

Spanja kërkon të mbyllë llogaritë ndaj Anglisë
  • 2018-10-15

Spanja kërkon të mbyllë llogaritë ndaj Anglisë

Spanjë-Angli, është sfida-vitrinë e Nations League, që do të transmetohet në orën 20:45 në Supersport, e ku do të jetë e gjithë vëmendja e të apasionuarve pas futbollit. Në Benito Villamarín, La Furia Roja ka një mundësi të artë për të siguruar vendin e parë në Grupin 4 të L