Rezultate te kerkimit per termin: +San +Marinos

Total: 311
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.909Z

Basha pret ambasadorin e San Marinos

Ministri i Punëve të Jashtme, z. Lulzim Basha, priti në një takim ambasadorin e ri të San Marinos, zotin Xhuzepe dela Balda, ambasadori i ri jorezident i Republikës së San Marinos në Shqipëri, me rastin e dorëzimit të kopjeve të letrave kredenciale. Ministri Basha, pasi i uroi ambasador

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.439Z

Emir Lenjani sdo jetë kundër San Marinos

Në ndeshjen e tretë të kombëtares shqiptare ka një tjetër lojtar që do të mundojë për shkak të dëmtimit. Bëhet fjalë për mbrojtësin Emir Lenjani, i cili pësoi një dëmtim në ndeshjen ndaj Hungarisë dhe nuk është i gatshëm për trajnerin De Biazi. Ky dëmtim e shton listën e l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.246Z

Shtypi italian për fitoren e Shqipërisë ndaj San Marinos

Shtypi lokal italian dhe ai sanmarinez i kanë kushtuar disa faqe të mbushura me kronika ndeshjes miqësore San Marino-Shqipëri 0-3, ku jepen edhe detaje të panjohura për median shqiptare. Një nga këto gazeta është edhe "Corriere Romana" që publikohet në Rimini, San Marino, Cezena, Forli d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.552Z

De Biasi eksperimenton ndaj San Marinos

Miqesorja e fundit e qershorit per kombetaren shqiptare nuk do te kete ne fushen e lojes disa nga protagonistet kryesore te skuadresbr br Menjehere pas disfates se Budapestit ekipi i drejtuar nga Giani De Biasi ka udhetuar drejt San Marinos ku do te mbylle fushaten e ndeshjeve miqesorebr br Sipa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.245Z

Bylykbashi: “E ardhmja ime? Vendos pas San Marinos”

Prej më shumë se një jave Dorian Bylykbashi pritet të mbërrijë në klubin e Partizanit, në një kohë që presidenti Albert Xhani deklaronte se me lojtarin është arritur akordi dh do të jetë sërish i kuq. Megjithatë, ditët kaluan edhe fantazisti elbasanas nuk u duk në kryeqytet, ndër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.084Z

Presidenti Topi priti Ambasadorin e ri të San Marinos në Shqipëri, Xhuzepe Dela Balda.

16 qershor 2008 Presidenti i Republikës, Prof. Bamir Topi priti sot Ambasadorin e Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të San Marinos në Shqipëri, Xhuzepe Dela Balda, i cili i paraqiti Letrat-kredenciale. Presidenti Topi, pasi i uroi Ambasadorit Dela Balda mirëseardhjen si dhe suksese në misioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.617Z

Shqiperia rikthehet te fitorja 3 gola San Marinos

Në miqësoren e tretë brenda pak ditëve kombëtarja shqiptare arriti të marr një fitore me 3 gola ndaj modestëve të San Marinos. De Biasi e niste sërish me ndryshime të rëndësishme duke vendosur preshevarin Fidan Haliti në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama